reklama
 
 

Hradní protokolář Kruliš je po nehodě v policejním BMW zpět v práci. Děkuje svým andělům strážným

16. 8. 2017 16:06
Hradní protokolář Vladimír Kruliš je po vážném zraněním od úterý opět v práci. Kruliš si zlomil dva obrate při nehodě policejního BMW i8, když byl na návštěvě Jihomoravského kraje. Kruliš poznamenal, že po vážném zranění nemá žádné následky. Protokolář také znovu odmítl, že by policejní auto řídil. Jakékoliv spekulace označil za hyenismus.

Praha - Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš po vážné nehodě z konce května nastoupil zpět do práce. Z nehody policejního auta, ve kterém cestoval a při které utrpěl zlomeninu dvou obratlů, vyvázl bez následků. Kruliš to řekl novinářům po tiskové konferenci Ivany Zemanové k opětovné kandidatuře Zemana na prezidenta, na kterou ji doprovázel. Odmítl, že by policejní automobil řídil, jak se spekulovalo.

Kruliš řekl, že do práce nastoupil v úterý. Poznamenal, že po vážném zranění nemá následky. "Můj pan chirurg, když jsem se s ním bavil, tak říkal, že takhle rychle se z toho dostat bez jakýchkoli následků, je tak jeden z tisíce. Takže děkuju svým andělům strážným a vážím si toho, že to dopadlo tak, jak to dopadlo," řekl s tím, že se musí pouze ráno po probuzení protahovat.

Kruliš koncem května doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji. Policie údajně nabídla prezidentovu doprovodu ukázku policejní techniky. Hybridní vůz za čtyři miliony korun, který měla policie půjčený, sjel do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Po nehodě se objevily spekulace, že za volantem seděl Kruliš. Policie a záchranáři to odmítli.

"Jsou to spekulace. Myslím si, a hasiči to asi potvrzují, že v autě, které se otvírá dveřmi nahoru a v autě, které má velký středový tunel, já se zlomenými obratli a řidič, který utrpěl cévní mozkovou příhodu, tam si, myslím, o tom dnes není pochyb, když je stále v nemocnici a v léčení, tak jsme si jen těžko mohli přelézat," podotkl. Spekulace označil za hyenismus od novinářů.

Podle závěrů policejního prezidia přítomností civilní osoby v policejním BMW nebyly porušeny právní předpisy. Kruliš před nehodou s policií zajišťoval bezpečnost návštěvy Zemana v Jihomoravském kraji a při prezentaci policejní techniky podle prezidia projevil zájem o praktickou ukázku vozu.

Zeman: Kruliš seděl na místě spolujezdce, neptal jsem se ho, co tam dělal | Video: TV Barrandov |  01:54

autor: ČTK | 16. 8. 2017 16:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama