Hrad si založil nový Facebook i Twitter. S kritikou Ovčáčka to nesouvisí, tvrdí Mynář

Tomáš Klézl ČTK Tomáš Klézl, ČTK
6. 9. 2018 14:32
Jiří Ovčáček pro Aktuálně.cz uvedl, že bude na svém Twitteru dál informovat o aktivitách a stanoviscích prezidenta.
Kancléř Vratislav Mynář.
Kancléř Vratislav Mynář. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Pražský hrad si ve středu založil nový twitterový účet a facebookový profil. Na rozdíl od sociálních účtů prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka jde o oficiální profily. Uvedl to kancléř Vratislav Mynář.

"Rozšiřujeme nabídku informací. Občané mají možnost blíže poznat činnost úřadu hlavy státu i život celého Pražského hradu," sdělil Mynář Aktuálně.cz.

Zprávy o dění na Hradě a o názorech prezidenta Miloše Zemana dosud zveřejňoval Ovčáček na svých účtech. Řada jeho příspěvků vyvolala kvůli své útočnosti kritiku politiků, médií i veřejnosti. I kvůli twitterovému názvu @PREZIDENTmluvci nebylo někdy jasné, zda publikuje soukromé názory, nebo oficiálních sdělení prezidenta.

Mynář nicméně Aktuálně.cz sdělil, že založení nových účtů s kritikou Ovčáčka nesouvisí. Nový účet má informovat hlavně o dění na Pražském hradě. "Realizace návrhu je výsledkem kolektivní práce v kanceláři s cílem rozšířit informační službu veřejnosti," řekl k tomu pouze Mynář.

Ovčáček pro Aktuálně.cz uvedl, že bude na svém Twitteru dál informovat o aktivitách a stanoviscích prezidenta. "Na novém účtu na Twitteru se dočtete například o zajímavých výstavách, na mém účtu pak dění, které se týká prezidenta. Tyto informace jsou vzájemně sdíleny," informoval Ovčáček.

Podobný systém podle něj používá na Twitteru i americký prezident Donald Trump se svými účty @POTUS a @realDonaldTrump.

Na nových komunikačních kanálech zatím Pražský hrad například zve na výstavu ke 100. výročí založení Československa nebo na návštěvu běžně nepřístupných prostor Pražského hradu. Na své stránce také sdílí některé příspěvky Jiřího Ovčáčka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy