Hrad si založil nový Facebook i Twitter. S kritikou Ovčáčka to nesouvisí, tvrdí Mynář

Tomáš Klézl ČTK Tomáš Klézl, ČTK
6. 9. 2018 14:32
Jiří Ovčáček pro Aktuálně.cz uvedl, že bude na svém Twitteru dál informovat o aktivitách a stanoviscích prezidenta.
Kancléř Vratislav Mynář.
Kancléř Vratislav Mynář. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Pražský hrad si ve středu založil nový twitterový účet a facebookový profil. Na rozdíl od sociálních účtů prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka jde o oficiální profily. Uvedl to kancléř Vratislav Mynář.

"Rozšiřujeme nabídku informací. Občané mají možnost blíže poznat činnost úřadu hlavy státu i život celého Pražského hradu," sdělil Mynář Aktuálně.cz.

Zprávy o dění na Hradě a o názorech prezidenta Miloše Zemana dosud zveřejňoval Ovčáček na svých účtech. Řada jeho příspěvků vyvolala kvůli své útočnosti kritiku politiků, médií i veřejnosti. I kvůli twitterovému názvu @PREZIDENTmluvci nebylo někdy jasné, zda publikuje soukromé názory, nebo oficiálních sdělení prezidenta.

Mynář nicméně Aktuálně.cz sdělil, že založení nových účtů s kritikou Ovčáčka nesouvisí. Nový účet má informovat hlavně o dění na Pražském hradě. "Realizace návrhu je výsledkem kolektivní práce v kanceláři s cílem rozšířit informační službu veřejnosti," řekl k tomu pouze Mynář.

Ovčáček pro Aktuálně.cz uvedl, že bude na svém Twitteru dál informovat o aktivitách a stanoviscích prezidenta. "Na novém účtu na Twitteru se dočtete například o zajímavých výstavách, na mém účtu pak dění, které se týká prezidenta. Tyto informace jsou vzájemně sdíleny," informoval Ovčáček.

Podobný systém podle něj používá na Twitteru i americký prezident Donald Trump se svými účty @POTUS a @realDonaldTrump.

Na nových komunikačních kanálech zatím Pražský hrad například zve na výstavu ke 100. výročí založení Československa nebo na návštěvu běžně nepřístupných prostor Pražského hradu. Na své stránce také sdílí některé příspěvky Jiřího Ovčáčka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy