Hrad mu nedal vyznamenání a způsobil bouři. Proč případ Brady hýbe Českem

28. 10. 2016 9:09
Oslavy výročí vzniku samostatného československého státu zastínila kauza Jiřího Bradyho, kterého údajně odmítl vyznamenat prezident Miloš Zeman poté, co se jeho synovec a ministr kultury Daniel Herman sešel s dalajlámou. Kvůli skandálu Hrad kritizují nejen jeho tradiční odpůrci, ale i dosud zdrženliví politici a osobnosti. Jak se kauza postupem času vyvíjela? Projděte si grafiku Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy