Dobrý Pastýř a beznadějná diagnóza

Dobrý Pastýř a beznadějná diagnóza
Pacienti, které nelze vyléčit, se tady mohou cítit lépe než v nemocnici.
Pan Janeček má rakovinu v pokročilé fázi. Přišel sem dožít.
Od roku 2002 trávil většinu života v nemocnicích, kde při léčbě cukrovky přišel postupně o obě nohy.
Současně podstupoval neúspěšnou chemoterapii. Nakonec se dozvěděl, že mu není pomoci. Vybral si hospic v Čerčanech.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
20. 2. 2012 13:24

Poslední období života v konečném stadiu nevyléčitelné nemoci nemusí být jen utrpením. Pacienti, které už nelze vyléčit, se mohou v hospicové péči cítit lépe než v péči nemocniční.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy