Dobrý Pastýř a beznadějná diagnóza

Dobrý Pastýř a beznadějná diagnóza
Pacienti, které nelze vyléčit, se tady mohou cítit lépe než v nemocnici.
Pan Janeček má rakovinu v pokročilé fázi. Přišel sem dožít.
Od roku 2002 trávil většinu života v nemocnicích, kde při léčbě cukrovky přišel postupně o obě nohy.
Současně podstupoval neúspěšnou chemoterapii. Nakonec se dozvěděl, že mu není pomoci. Vybral si hospic v Čerčanech.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
20. 2. 2012 13:24

Poslední období života v konečném stadiu nevyléčitelné nemoci nemusí být jen utrpením. Pacienti, které už nelze vyléčit, se mohou v hospicové péči cítit lépe než v péči nemocniční.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Kontroly na hranicích zřejmě zpozdí vlaky ze Slovenska do Česka

Kontroly na hranicích se Slovenskem, které od čtvrtka zahájí policie kvůli zvýšené migraci hlavně Syřanů, zpozdí mezistátní vlaky jedoucí ze Slovenska do Česka. Spoje mohou podle odhadů nabírat zpoždění okolo 15 minut. V úterý to sdělil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Opatření začne platit od půlnoci ze středy na čtvrtek.

Kontroly ve vlacích by se měly konat v pohraničních přechodových stanicích. Spoje budou podle drah moci odjíždět do Česka po souhlasu policie po provedení její kontroly.

Projeví se to na provozu vlaků. "V současné době je obtížné předjímat délku pobytu v pohraničních stanicích a zpoždění v další jízdě, ale odhadujeme, že by se tato zdržení mohla pohybovat okolo 15 minut v závislosti na obsazenosti jednotlivých spojů," uvedl Šťáhlavský. Aktuální informace o jízdě vlaků a opatřeních podle něj cestující najdou například na webu nebo v aplikaci dopravce Můj vlak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy