Fotky: Zbourejte Horní Jiřetín, demonstrovaly stovky horníků. Chtějí úplné prolomení limitů

Fotky: Zbourejte Horní Jiřetín, demonstrovaly stovky horníků. Chtějí úplné prolomení limitů
U Vltavy parkují autobusy přivážející horníky, převážně zaměstnance Severní energetické.
Přijeli na demonstraci za prolomení těžebních limitů, kterou svolaly hornické odbory.
Dav horníků přechází Štefánikův most směrem k ministerstvu průmyslu a obchodu.
Ministr Jan Mládek ještě před shromážděním prohlásil, že bude na vládě prosazovat variantu, která počítá s částečným prolomením těžby a demolicí 170 domů v Horním Jiřetíně.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
29. 1. 2015 14:35
Do Prahy přijely demonstrovat stovky horníků. Po ministrovi průmyslu a obchodu požadují úplné prolomení limitů na těžbu hnědého uhlí, včetně kompletního zbourání Horního Jiřetína a Černic.

Praha - Před ministerstvem průmyslu a obchodu v Praze ve čtvrtek zhruba hodinu demonstrovalo podle odhadu policie 600 až 700 horníků za úplné prolomení těžebních limitů v severních Čechách. Byli to zejména pracovníci společnosti Severní energetická, které patří důl ČSA. 

 

Právě se děje

před 23 minutami

Německo si kvůli hackerskému útoku na e-mail Merkelové předvolalo ruského velvyslance

Německá vláda si kvůli kybernetickému útoku na Spolkový sněm v roce 2015 předvolala ruského velvyslance. Ve čtvrtek o tom informoval list Der Tagesspiegel. Moskva odmítá obvinění, že za útokem stála, Berlín je naopak o ruském podílu přesvědčen. Dotčen tehdy byl i poslanecký e-mail kancléřky Angely Merkelové.

Velvyslance si k rozhovoru pozval státní tajemník ministerstva zahraničí Miguel Berger, který podle mluvčí diplomacie jménem spolkové vlády co nejostřeji hackerský útok odsoudil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy