Horko vydží až do konce týdne. Ochladit se má v neděli

Anna Holečková, Meteopress
29. 7. 2008 12:19
Ve středu přijdou do Čech první bouřky

Praha - Počasí s teplotami okolo třiceti stupňů Celsia zůstane v Česku až do konce týdne.

Navíc až do úterní osmnácté hodiny platí pro všechny kraje s výjimkou Vysočiny výstraha Českého hydrometeorologického ústavu, která před vysokými teplotami varuje.

Tropická horka však přijdou i v dalších dnech.

Během středy a čtvrtka budou odpolední teploty dosahovat 31 °C a také během pátečního dne by teploty měly kulminovat až na 32 °C.

Se slábnoucí studenou frontou, která se začne v počasí projevovat během noci na zítřek, přijdou zítra první bouřky, zejména v Čechách.

Nejintenzivnější bouřky pak lze čekat během soboty, vyskytnou se na většině území.

Noc z pátku na sobotu by měla být místy tropická, což znamená, že nejnižší ranní teploty nebudou klesat pod 20 °C. V pátek vyvrcholí příliv teplého vzduchu, v sobotu čekáme teploty v intervalu 26 až 30 °C, v neděli už jen 22 až 26 °C.

Intenzivní sluneční záření v těchto dnech zvyšuje koncentrace přízemního ozónu, které negativně působí na lidské zdraví - způsobuje podráždění sliznic u dětí a starších občanů.

Stále však nebyl překročen imisní limit 180 mikrogramů na metr krychlový.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Biden si volal s prvním zahraničními lídry od své inaugurace

Americký prezident Joe Biden si v pátek telefonoval s prvními zahraničními lídry od své středeční inaugurace. Nejdříve hovořil s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, se kterým se podle agentury Reuters dohodli spojit síly v boji proti koronaviru. Následně šéf Bílého domu volal mexickému prezidentovi Andrésovi Manuelovi Lópezovi Obradorovi. Ten označil hovor za "příjemný a zdvořilý" a dodal, že vše nasvědčovalo tomu, že vztahy mezi oběma státy budou dobré.

"Probrali spolupráci ohledně vakcín," citoval Reuters z komuniké úřadu kanadského ministerského předsedy. Podle agentury AP státníci probírali možnost, aby Kanada dostávala vakcíny proti covidu-19 z výrobního zařízení firmy Pfizer v americkém Michiganu. V současné době Ottawa obstarává všechny dávky očkovací látky ze zařízení Pfizeru v Belgii a firma jí už oznámila, že bude mít v dodávkách zpožděn

Zdroj: ČTK
Další zprávy