Horkem zmožené štěně vyhrálo soutěž o čtenářské foto

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 8. 2011 12:15
Dokumentovali jste tropické srpnové dny, vítězové jsou známi
"Amy zmořená vedrem."
"Amy zmořená vedrem." | Foto: W.Nikol

Praha - Druhá půlka srpna byla ve znamení tropických teplot a vy, čtenáři Aktuálně.cz, jste dokumentovali, jak to v zemi vypadalo.

Do soutěže o nejlepší snímek horkého konce léta jste přihlásili 58 fotografií, z nichž jste pak během dvou dní vybrali dvacítku finalistů. Mezi nimi se rozhodovalo o vítězi.

Hlasování skončilo v pondělí 29. srpna v 17:00. Poté se ke slovu dostali naši IT specialisté, kteří výsledky ankety očistili od zfalšovaných hlasů. Původně vítězný snímek, zachycující větev s jablky, totiž získal přes 4 tisíce podvodných hlasů.

Skutečným vítězem se tak stala zmožená fenka Amy, kterou redakci zaslal W. Nikol.

Podívejte se na výsledky hlasování:

Druhou příčku v soutěži získala fotografie romantického západu Slunce nad Jinolickými rybníky od Pirlenky. Třetí místo jste přiřkli záběru z výletu s koňmi na Slezskou Hartu od Jany Blažejové.

Všichni tři získají od redakce finanční odměnu.

Zde si můžete prohlédnout všechny přihlášené fotografie:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 4 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy