Horkem zmožené štěně vyhrálo soutěž o čtenářské foto

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 8. 2011 12:15
Dokumentovali jste tropické srpnové dny, vítězové jsou známi
"Amy zmořená vedrem."
"Amy zmořená vedrem." | Foto: W.Nikol

Praha - Druhá půlka srpna byla ve znamení tropických teplot a vy, čtenáři Aktuálně.cz, jste dokumentovali, jak to v zemi vypadalo.

Do soutěže o nejlepší snímek horkého konce léta jste přihlásili 58 fotografií, z nichž jste pak během dvou dní vybrali dvacítku finalistů. Mezi nimi se rozhodovalo o vítězi.

Hlasování skončilo v pondělí 29. srpna v 17:00. Poté se ke slovu dostali naši IT specialisté, kteří výsledky ankety očistili od zfalšovaných hlasů. Původně vítězný snímek, zachycující větev s jablky, totiž získal přes 4 tisíce podvodných hlasů.

Skutečným vítězem se tak stala zmožená fenka Amy, kterou redakci zaslal W. Nikol.

Podívejte se na výsledky hlasování:

Druhou příčku v soutěži získala fotografie romantického západu Slunce nad Jinolickými rybníky od Pirlenky. Třetí místo jste přiřkli záběru z výletu s koňmi na Slezskou Hartu od Jany Blažejové.

Všichni tři získají od redakce finanční odměnu.

Zde si můžete prohlédnout všechny přihlášené fotografie:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy