Škoda po požáru skladovací haly v Uhříněvsi byla odhadnuta na více než 100 milionů

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 7. 2021 9:26
Hasiči dohašují ohniska požáru, který se v neděli odpoledne rozhořel v pražské Uhříněvsi. Hořela tam skladovací hala a částečně se zřítila. Lidé z okolí už mohou větrat, uvedli v pondělí ráno na twitteru pražští hasiči. V neděli večer jim doporučili, aby z preventivních důvodů nevětrali. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policie.
Požár haly v pražské Uhříněvsi.
Požár haly v pražské Uhříněvsi. | Foto: Hasiči Praha / Twitter

"Stále dohašujeme, používáme i výškovou techniku. V oblasti Uhříněvsi a Měcholup je již možné větrat. V 9:00 bude probíhat další měření," uvedli hasiči. Chemici měřili koncentrace škodlivin do obytných částí v okolí i v neděli, naměřili nulové hodnoty, uvedla večer mluvčí hasičů Lucie Jelínková.

K požáru haly s drogistickým zbožím vyjížděli hasiči v neděli kolem 17:00. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Nejprve se propadla část boční stěny a následně i střešní konstrukce. Po 19:00 dostali požár pod kontrolu.

Podle policie bylo nutné evakuovat desítky lidí ze sousední haly. Na místě byli také z preventivních důvodů záchranáři, ošetřit museli pouze jednoho vyčerpaného hasiče. Zraněn nebyl nikdo. Škoda činí odhadem asi 120 milionů korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

"Naše země není otevřená". Američané začali vyhošťovat tábořící migranty z Haiti

Americké úřady začaly s vyhošťováním tisíců lidí původem z Haiti, kteří se tento týden utábořili na hranici mezi Mexikem a Texasem. Úřady dnes vypravily první tři lety na Haiti, řekl agentuře AP nejmenovaný zdroj. Bezpečnostní složky také zablokovaly vstup do Texasu z mexické strany. 

Tento týden dorazilo do okolí texaského města Del Rio z Mexika zhruba 14 tisíc lidí. Utábořili se u mostu, který spojuje mexický a texaský břeh řeky Rio Grande, tvořící hranici mezi Mexikem a USA. Většina migrantů je z Haiti, ale i zemí Střední Ameriky.

V sobotu americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že navýší přepravní kapacity pro vyhoštění lidí, kteří nezákonně překročili hranici. Ministerstvo uvedlo, že "naše hranice není otevřená, a lidé by se neměli vydávat na nebezpečnou cestu". Migranti by měli být navráceni do země původu, aniž by dostali možnost si podat žádost o azyl.

Další zprávy