Holčička vypadla z 3. patra. Letěla 12 metrů

Report
2. 4. 2009 8:34
Massachusetts - Když dva muži v neděli chytili batole, které padalo z okna třetího patra, tedy asi z dvanácti metrů, všichni obyvatelé městečka Lawrence je rázem začali považovat za hrdiny.
Foto: Ondřej Besperát

Jeden z nich, pětačtyřicetiletý Robert Lemire, zrovna telefonoval na ulici, když uviděl malé dítě, jak visí z okna.

„Chtěl jsem zavolat 911 a zároveň z ní nespustit oči," popisuje, jak k záchraně došlo Lemire.

Lemire pak začal volat o pomoc. Díky tomu na místo přispěchal další ze zachránců, třiadvacetiletý Alex Day.

„Byli jsme jenom dva kluci, co šli zrovna na fotbal. Byli jsme nervózní, báli jsme se, abychom ji neshodili," přiznává Lemire.

Oba muži nejprve viděli hračky, které padaly z okna a pak sourozence holčičky, kteří se po ní natahovali.

„Nemohli na ni dosáhnout. V tu chvíli, kdy jsem se dostal na místo, kam padala, byla dole," říká Day.

Muži osmnáctiměsíční holčičku Caliah chytili těsně před tím, než dopadla na zem. Caliah díky tomu neutrpěla žádné zranění. Pro jistotu byla ale stejně preventivně převezena do nemocnice.

Oba muži jsou nyní osobnostmi celého městečka, nejvíce jsou jim ale vděčni rodiče malé Caliah, Rachel a Randall Clarkovi.

Bezpochybní hrdinové

„Měla jsem srdce až v krku, když mi to volali. To je to, co rodiče trápí ze všeho nejvíc, strach, že přijdou o své dítě," vypráví Rachel.

Děti v pondělí hlídal jejich otec. Ve chvíli, kdy malá Caliah vypadla z okna, byl v koupelně s nejmladším, nedávno narozeným, ze sourozenců. Při koupeli uslyšel, že se vedle v pokoji něco děje.

„Vůbec nevím, jak se to stalo. Nejstarší dceři se asi podařilo otevřít okno," přemýšlí Randall, jak k dramatu mohlo vůbec dojít.

Na rozdíl od otce má jasno policejní velitel města Lawrence John Romeo, který řekl: „Ti chlapci, to jsou hrdinové, o tom žádná!"


 

Právě se děje

Další zprávy