Hnutí ANO našlo náměstka pro ministra zdravotnictví, vybralo si západočeského lékaře

Radek Nohl Lucie Stuchlíková Radek Nohl, Lucie Stuchlíková
Aktualizováno 1. 6. 2016 21:08
Novým náměstkem na ministerstvu zdravotnictví by se mohl již tento týden stát lékař Kamal Farhan. Nominovalo ho hnutí ANO, které v úřadu ministra Svatopluka Němečka nemá svého zástupce od března. Tehdy na post náměstka rezignoval ze zdravotních důvodů Josef Vymazal.
Hnutí ANO si vybralo nového náměstka na ministerstvu zdravotnictví. Andrej Babiš o tom ještě nic neví.
Hnutí ANO si vybralo nového náměstka na ministerstvu zdravotnictví. Andrej Babiš o tom ještě nic neví. | Foto: Facebook Andreje Babiše

Praha - Hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše by již tento týden mohlo mít nového náměstka na ministerstvu zdravotnictví. Na tento post si vybralo lékaře Kamala Farhana, který je místopředsedou ANO v Plzni. Hnutí nemá žádného náměstka na ministerstvu zdravotnictví od března, kdy rezignoval Josef Vymazal.

Informaci potvrdil Aktuálně.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Ladislav Šticha. "Ministrem zatím jmenován nebyl," řekl Šticha. "Předpokládám, že věc dořeším tento týden," uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Farhan dříve pracoval jako náměstek v Konstantinových Lázních, působil také v několika soukromých firmách. Křeslo na ministerstvu zdravotnictví by mohl získat díky místopředsedovi ANO Janu Volnému, který je také předsedou hnutí na Plzeňsku. A právě Volný Farhana doporučil. Babiš o lékaři nic neví. "Neznám ho, nevím o tom," prohlásil Babiš.  

Jeho hnutí hledalo nového náměstka od března, kdy se rozhodl z ministerstva odejít Josef Vymazal. Oproti němu by ale Farhan měl být politickým náměstkem. Vymazal svůj odchod vysvětlil zdravotními důvody. Před svou rezignací však byl pod kritikou kvůli novému tendru na leteckou záchrannou službu, který měl na starosti. Ministři opakovaně vypsání zakázky odložili.

Babiš průběh soutěže několikrát zkritizoval a v jednom z dopisů Němečkovi napsal, že bude velký problém, aby se zakázka stihla dokončit do konce letošního roku, kdy současná smlouva skončí. To, že by důvodem jeho odchodu byla právě soutěž na provozování letecké záchranné služby, Vymazal popíral.

Opozice se bude snažit dávat návrhy, které to budou zdržovat, a obstruovat, ale věřím, že protikuřácký zákon během měsíců projde, říká ministr Němeček | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy