Fotoblog: "Je to pravda, je to tak, vládne nám tu estébák." Příliš hlučný protest proti Babišovi

Fotoblog: "Je to pravda, je to tak, vládne nám tu estébák." Příliš hlučný protest proti Babišovi
Po týdnu se na Staroměstském náměstí opět konala demonstrace proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi.
Minule mlčeli se zalepenými ústy, dnes řvali a mlátili do rendlíků.
"Naším premiérem je nemužný a bezhodnotový kariérista," připomněl Mikuláš Minář důvody, proč by neměl Babiš sestavovat vládu.
"Ochotně převlékl kabát přičinlivého agenta StB za kabát kapitalistického oligarchy."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 5. 2018 20:49
Před týdnem mlčeli. Dnes se demonstranti vybavili vařečkami a hrnci. Nechtějí, aby nám vládl estébák. Bylo jich v Praze tři sta.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy