Hlavní hygienička Svrčinová zkolabovala při jednání vlády, převezli ji do nemocnice

ČTK ČTK
6. 4. 2021 22:23
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová zkolabovala při jednání vlády, uvedl server SeznamZprávy. Na ministerstvo zdravotnictví, kde se úřednice schůze kabinetu účastnila pomocí videokonference, pro ni musela jet sanitka.
Sedmapadesátiletá Svrčinová nastoupila v půlce března zatím jako pověřená funkcí hlavní hygieničky za odvolanou Jarmilu Rážovou.
Sedmapadesátiletá Svrčinová nastoupila v půlce března zatím jako pověřená funkcí hlavní hygieničky za odvolanou Jarmilu Rážovou. | Foto: ČTK

Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová ČTK řekla, že záchranáři vyjížděli na Palackého náměstí, kde ministerstvo sídlí. Ženu ve věku kolem 58 let odvezli při vědomí do Všeobecné fakultní nemocnice. Ministerstvo i Úřad vlády se k věci odmítly vyjádřit.

Podle webu SeznamZprávy se Svrčinové udělalo nevolno, zkolabovala a musela pro ni přijet záchranná služba.

Sedmapadesátiletá Svrčinová nastoupila v půlce března zatím jako pověřená funkcí hlavní hygieničky za odvolanou Jarmilu Rážovou. Od loňského ledna byla ředitelkou moravskoslezské krajské hygienické stanice. Chce zlepšit komunikaci úřadu s krajskými hygienickými stanicemi a zlepšit trasování. Na místo musí být podle služebního zákona vypsáno výběrové řízení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy