Heparinový vrah Zelenka u Ústavního soudu neuspěl

Domácí Domácí
5. 11. 2009 10:55
Zelenka má na svědomí sedm pacientů, které zabil heparinem
Petr Zelenka
Petr Zelenka | Foto: Jiří Máslo

Brno - Bývalý zdravotník Petr Zelenka, který má podle soudu na svědomí sedm pacientů zabitých lékem Heparin, neuspěl u Ústavního soudu se stížností proti svému doživotnímu trestu.

Poté, co Zelenka neuspěl v květnu ani s dovoláním u Nejvyššího soudu, zbývala mu už jen stížnost u Ústavního soudu v Brně.

Ani u týmu Pavla Rychetského však nepochodil. Proti tomuto rozhodnutí se nelze odvolat.

Zelenka vraždil heparinem v havlíčkobrodské nemocnici, v níž působil jako pomocný zdravotnický personál. Posudky psychiatrů prokázaly, že vrah zabíjel při plném duševním zdraví.

Královéhradecký krajský soud ho za sedm dokonaných vražd a deset pokusů poslal v únoru loňského roku do vězení na doživotí. 

O podmínečné propuštění si smí požádat nejdříve za třicet let od vydání rozsudku, tedy v roce 2038.

 

 

Právě se děje

před 28 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy