Heparinový vrah Zelenka u Ústavního soudu neuspěl

Domácí Domácí
5. 11. 2009 10:55
Zelenka má na svědomí sedm pacientů, které zabil heparinem
Petr Zelenka
Petr Zelenka | Foto: Jiří Máslo

Brno - Bývalý zdravotník Petr Zelenka, který má podle soudu na svědomí sedm pacientů zabitých lékem Heparin, neuspěl u Ústavního soudu se stížností proti svému doživotnímu trestu.

Poté, co Zelenka neuspěl v květnu ani s dovoláním u Nejvyššího soudu, zbývala mu už jen stížnost u Ústavního soudu v Brně.

Ani u týmu Pavla Rychetského však nepochodil. Proti tomuto rozhodnutí se nelze odvolat.

Zelenka vraždil heparinem v havlíčkobrodské nemocnici, v níž působil jako pomocný zdravotnický personál. Posudky psychiatrů prokázaly, že vrah zabíjel při plném duševním zdraví.

Královéhradecký krajský soud ho za sedm dokonaných vražd a deset pokusů poslal v únoru loňského roku do vězení na doživotí. 

O podmínečné propuštění si smí požádat nejdříve za třicet let od vydání rozsudku, tedy v roce 2038.

 

 

Právě se děje

před 53 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy