Hejtmana ČSSD obvinili z podplacení. Byl jen ve špatný čas na špatném místě, říká jeho advokát

Radek Nohl Radek Nohl
15. 10. 2015 11:31
Olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili z podplacení. Podle jeho advokáta Petra Konečného politik žádné peníze nepřevzal a to, co mu klade policie za vinu, odmítá. "Byl v nesprávný čas na nesprávném místě s nesprávnou osobou," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Konečný. Rozbořil podle něj v současné době odpočívá poté, co byl po dvou dnech propuštěn na svobodu.
Hejtman ČSSD Jiří Rozbořil.
Hejtman ČSSD Jiří Rozbořil. | Foto: ČTK

Můžete potvrdit, že byl hejtman Jiří Rozbořil obviněn?

Je to pravda.

A z jakého trestného činu?

Ten skutek je tam uveden jedním slovem: podplácení.

Budete v této souvislosti podávat stížnost proti stíhání?

Stížnost už je podaná. Pan hejtman s obviněním nesouhlasí. Je to otázka interpretace nějaké události.Takže pan Rozbořil říká, že k žádnému podplácení z jeho strany nedošlo? Žádné peníze nepředal?

Ne. O žádném předání peněz nemluví ani policie.

Policie tedy vychází z odposlechů?

Ano. Dá se to tak říct. V obvinění rozhodně není, že by došlo k nějakému předání peněz, to netvrdí ani policie. Z mého pohledu pan hejtman byl možná v nesprávný čas na nesprávném místě s nesprávnou osobou, kdy vedli nějaký rozhovor.

Můžete tu svou větu vysvětlit?

To právě moc ne, protože policie trvala na tom, abychom k té věci žádné informace neposkytovali. Nejde tam o žádnou rozsáhlou činnost. Z mého pohledu, pokud ten případ má sto procent, tak pana hejtmana se týká tak jedno procento. On je sice nejslavnější, ale je to okrajová záležitost.Byl tedy pan hejtman propuštěn na svobodu?

Ano, je na svobodě. V tuto chvíli odpočívá. Dva dny se věnoval policii, teď je jen unavený. Včera celý den probíhaly úkony policie. Myslím si, že už dneska, kdy policie tu část vyšetřování uložila, se k tomu pan hejtman vyjádří.

Jak dlouho na policii vypovídal?

Jeho výslech tak dlouho neprobíhal.

Byly panu hejtmanovi zajištěny nějaké osobní věci - mobil, notebook nebo dokumenty?

Policie na hejtmanství byla, ale já u toho nebyl. Je to možné, ale já to nevím, nezkoumal jsem to. Pan hejtman nepožadoval nic vrátit.

Kdy by se mohl vrátit do úřadu?

Já se klientů na to neptám, ale úkony probíhaly do pěti hodin ráno. Myslím si, že si jen odpočine, podle mě se ale každou minutou objeví. 

 

Právě se děje

před 8 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy