Hejtmana ČSSD obvinili z podplacení. Byl jen ve špatný čas na špatném místě, říká jeho advokát

Radek Nohl Radek Nohl
15. 10. 2015 11:31
Olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili z podplacení. Podle jeho advokáta Petra Konečného politik žádné peníze nepřevzal a to, co mu klade policie za vinu, odmítá. "Byl v nesprávný čas na nesprávném místě s nesprávnou osobou," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Konečný. Rozbořil podle něj v současné době odpočívá poté, co byl po dvou dnech propuštěn na svobodu.
Hejtman ČSSD Jiří Rozbořil.
Hejtman ČSSD Jiří Rozbořil. | Foto: ČTK

Můžete potvrdit, že byl hejtman Jiří Rozbořil obviněn?

Je to pravda.

A z jakého trestného činu?

Ten skutek je tam uveden jedním slovem: podplácení.

Budete v této souvislosti podávat stížnost proti stíhání?

Stížnost už je podaná. Pan hejtman s obviněním nesouhlasí. Je to otázka interpretace nějaké události.Takže pan Rozbořil říká, že k žádnému podplácení z jeho strany nedošlo? Žádné peníze nepředal?

Ne. O žádném předání peněz nemluví ani policie.

Policie tedy vychází z odposlechů?

Ano. Dá se to tak říct. V obvinění rozhodně není, že by došlo k nějakému předání peněz, to netvrdí ani policie. Z mého pohledu pan hejtman byl možná v nesprávný čas na nesprávném místě s nesprávnou osobou, kdy vedli nějaký rozhovor.

Můžete tu svou větu vysvětlit?

To právě moc ne, protože policie trvala na tom, abychom k té věci žádné informace neposkytovali. Nejde tam o žádnou rozsáhlou činnost. Z mého pohledu, pokud ten případ má sto procent, tak pana hejtmana se týká tak jedno procento. On je sice nejslavnější, ale je to okrajová záležitost.Byl tedy pan hejtman propuštěn na svobodu?

Ano, je na svobodě. V tuto chvíli odpočívá. Dva dny se věnoval policii, teď je jen unavený. Včera celý den probíhaly úkony policie. Myslím si, že už dneska, kdy policie tu část vyšetřování uložila, se k tomu pan hejtman vyjádří.

Jak dlouho na policii vypovídal?

Jeho výslech tak dlouho neprobíhal.

Byly panu hejtmanovi zajištěny nějaké osobní věci - mobil, notebook nebo dokumenty?

Policie na hejtmanství byla, ale já u toho nebyl. Je to možné, ale já to nevím, nezkoumal jsem to. Pan hejtman nepožadoval nic vrátit.

Kdy by se mohl vrátit do úřadu?

Já se klientů na to neptám, ale úkony probíhaly do pěti hodin ráno. Myslím si, že si jen odpočine, podle mě se ale každou minutou objeví. 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy