Hejtmana ČSSD obvinili z podplacení. Byl jen ve špatný čas na špatném místě, říká jeho advokát

Radek Nohl Radek Nohl
15. 10. 2015 11:31
Olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili z podplacení. Podle jeho advokáta Petra Konečného politik žádné peníze nepřevzal a to, co mu klade policie za vinu, odmítá. "Byl v nesprávný čas na nesprávném místě s nesprávnou osobou," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Konečný. Rozbořil podle něj v současné době odpočívá poté, co byl po dvou dnech propuštěn na svobodu.
Hejtman ČSSD Jiří Rozbořil.
Hejtman ČSSD Jiří Rozbořil. | Foto: ČTK

Můžete potvrdit, že byl hejtman Jiří Rozbořil obviněn?

Je to pravda.

A z jakého trestného činu?

Ten skutek je tam uveden jedním slovem: podplácení.

Budete v této souvislosti podávat stížnost proti stíhání?

Stížnost už je podaná. Pan hejtman s obviněním nesouhlasí. Je to otázka interpretace nějaké události.Takže pan Rozbořil říká, že k žádnému podplácení z jeho strany nedošlo? Žádné peníze nepředal?

Ne. O žádném předání peněz nemluví ani policie.

Policie tedy vychází z odposlechů?

Ano. Dá se to tak říct. V obvinění rozhodně není, že by došlo k nějakému předání peněz, to netvrdí ani policie. Z mého pohledu pan hejtman byl možná v nesprávný čas na nesprávném místě s nesprávnou osobou, kdy vedli nějaký rozhovor.

Můžete tu svou větu vysvětlit?

To právě moc ne, protože policie trvala na tom, abychom k té věci žádné informace neposkytovali. Nejde tam o žádnou rozsáhlou činnost. Z mého pohledu, pokud ten případ má sto procent, tak pana hejtmana se týká tak jedno procento. On je sice nejslavnější, ale je to okrajová záležitost.Byl tedy pan hejtman propuštěn na svobodu?

Ano, je na svobodě. V tuto chvíli odpočívá. Dva dny se věnoval policii, teď je jen unavený. Včera celý den probíhaly úkony policie. Myslím si, že už dneska, kdy policie tu část vyšetřování uložila, se k tomu pan hejtman vyjádří.

Jak dlouho na policii vypovídal?

Jeho výslech tak dlouho neprobíhal.

Byly panu hejtmanovi zajištěny nějaké osobní věci - mobil, notebook nebo dokumenty?

Policie na hejtmanství byla, ale já u toho nebyl. Je to možné, ale já to nevím, nezkoumal jsem to. Pan hejtman nepožadoval nic vrátit.

Kdy by se mohl vrátit do úřadu?

Já se klientů na to neptám, ale úkony probíhaly do pěti hodin ráno. Myslím si, že si jen odpočine, podle mě se ale každou minutou objeví. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 40 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 45 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy