Zeman, Babiš i Tomio nás táhnou na Východ, Rusko je hrozba, odpovídal Hayato Okamura

Domácí Domácí
Aktualizováno 10. 9. 2018 11:25
Na dotazy čtenářů Aktuálně.cz odpovídal Hayato Okamura.
Rozhovor s Hayatem Okamurou
Dotazovaný právě odpovídá
Hayato Okamura odpovídá čtenářům v pondělí od 10 hodin
Přejít k dotazům

Praha - Do politiky by se chtěl probojovat i starší bratr šéfa SPD Tomia Okamury Hayato. Ten kandiduje do Senátu za KDU-ČSL s podporou zelených v Praze 8.

Okamura varoval před politiky, kteří Česko táhnou směrem na Východ. "Prezident Zeman, Tomio, komunisté i pan Babiš nás táhnou na Východ - směrem pryč od vyspělé liberální parlamentní demokracie," napsal Okamura s tím, že hrozbou je "imperiální politika kremelské vlády v Moskvě".

Zároveň upozornil na nebezpečí dezinformační serverů, které straší občany. "Lékem je zde osvěta občanů, dlouhodobá občanská a mediální výchova - zkrátka aby byli lidé proti lžím a polopravdám na internetu a jinde ve veřejném prostoru odolnější," doplnil.

Okamura se vymezil i proti svému mladšímu bratrovi a šéfovi SPD Tomiovi. Ten podle něj zneužívá migračních témat k umělému strašení občanů a následně je "zachraňuje". "Tomio už dávno zaprodal ve svém srdci naši zemi Kremlu. Nezáleží mu přitom zřejmě na obyčejných lidech, ale dělá všechno proto, aby rozšířil a upevnil svoji moc," dodal.

Hayato Okamura by se chtěl zaměřit na bezpečnost, ale i na sociální témata. "Jako senátor udělám všechno pro zlepšení života seniorů, rodin, dětí a mládeže - a vůbec každého člověka, ať se nachází v jakkoliv obtížné situaci," slibuje.

Podporu ve volbách Okamurovi vyjádřili i exministr kultury Daniel Herman, kněz Tomáš Halík nebo europoslanec Pavel Svoboda. V on-line rozhovoru odpovídal na dotazy čtenářů.

Rozhovor s Hayatem Okamurou

Dotazovaný právě odpovídá
Hayato Okamura odpovídá čtenářům v pondělí od 10 hodin
Aktualizovat reportáž
10. 9. 2018
Ptá se: Vít Janiš

Musí být těžké mít za bratra cynického politického podnikatele. Držím Vám palce.

Odpovídá: Hayato Okamura

Děkuji Vám za podporu!

10. 9. 2018
Ptá se: Pavel

Dobrý den,
nemám dotaz, jen Vám chci poděkovat. Volit Vás kvůli místu bydliště nebudu, ale rád a vděčně sleduju Vaše kultivované, věcné, poučené a v případě potřeby i rázné vystupování. Je to neobyčejně obyčejné. Tím této zemi pomáháte, i kdybyste teď zvolen nebyl. Prosím, pokračujte.

Odpovídá: Hayato Okamura

Děkuji Vám za to, že moje komentáře na Facebooku i mediální rozhovory se zájmem sledujete. Děkuji Vám za povzbuzení - že to, co nyní dělám pro občany této země, má smysl. Všechno dobré!

10. 9. 2018
Ptá se: Pospíšil Jiří

Dobrý den,
odkud se vzal ten hysterický příklon k Rusku? Komunisté by mu ho mohli závidět. Zná Váš bratr vůbec ruskou reálnou vnitropolitickou situaci?

Odpovídá: Hayato Okamura

To, co Tomio dělá, prokremelská politika a intriky s tím spojené - se zcela vymyká vzácné tradici rodiny naší zesnulé maminky. Její rodina byla a je veskrze demokratická, prozápadní a proevropská, také křesťanská - a jasně antikomunistická. Dva její starší bratry vyloučili komunisté v roce 1956 ze studií na Karlově univerzitě kvůli veřejnému vyjádření nesouhlasu se sovětskou vojenskou okupací Maďarska.

10. 9. 2018
Ptá se: Tomáš Pavlů

Pane Okamuro, jak může senátor pomáhat občanům ve svém obvodě? V případě, když budete zvolen, co budete dělat pro lidi v obvodu? Děkuji za odpověď.

Odpovídá: Hayato Okamura

Práce a úloha senátora má tři důležité roviny: celostátní spojenou také s obranou demokracie a ústavnosti, mezinárodní – která znamená bdělou péči o dlouhodobou bezpečnost a mír pro naši zemi, a do třetice rovinu lokální. Na lokální úrovni chci jako senátor být živě účasten řešení problémů, které trápí občany mého volebního obvodu. Prvním předpokladem přitom je, že budu – na rozdíl od dosavadní paní senátorky – skutečně mezi lidmi v místě přítomen, aby se na mě mohli bez překážek se svými podněty obracet. Určitě bych také maximálně využíval svého práva účastnit se důležitých jednání na všech šesti radnicích rozlehlého volebního obvodu. Bral bych si tam také slovo a působil bych ve prospěch občanů na komunální politiky.

10. 9. 2018
Ptá se: Otakar Jíra

Vážený pane Okamuro,
mám otázku poněkud osobního charakteru. Vy a váš bratr se diametrálně odlišujete v pohledu na společnost i politiku. Rád bych věděl, co je toho podle vás příčinou? Odlišná povaha, odlišný typ vzdělání, odlišný profesní vývoj, odlišné morální hodnoty, odlišná výchova ze strany rodičů, odlišný okruh přátel a známých, odlišnost v náboženské víře nebo něco jiného dalšího? Ptám se tak proto, že i mezi voliči, kteří jsou v příbuzenském vztahu, vznikají často navzájem se odlišující postoje ke společenské realitě i odlišná náklonnost k různým politickým směrům.Mluvíte někdy s bratrem na toto téma, resp. pokládáte takový rozhovor za užitečný? I když KDU-ČSL není "strana mého srdce", fandím vám ve vašem úsilí.

Odpovídá: Hayato Okamura

Výchovu jsme měli všichni tři bratři – já jako nejstarší, prostřední Tomio, a také nejmladší z nás – známý architekt a urbanista Osamu – stejnou. Základ do života jsme dostali od svých rodičů – maminky ze vzdělané katolické rodiny s moravskými kořeny – a tatínka s japonsko-korejskými kořeny. Ale velice nás ovlivnili také další příbuzní, zejména maminčini čeští sourozenci, naši strýcové a tety. V dětství a v mládí jsme také chodili do jednoho z mála skautských oddílů, který tehdy v naší zemi v době hluboké komunistické ,,normalizace“ 70. a 80.let přetrval. Později se však cesty nás bratří poněkud rozešly. Náš životní příběh však není ještě u konce – a naděje přece umírá poslední.

10. 9. 2018
Ptá se: Přemysl Kovář

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat pana Okamury na toto:

1) Proč pořád útočí na svého bratra Tomia, když vám dává právě on práci, zprostředkovaně přes firmu miki travel? Uváděl jste, že Tomio již nemá nic společného s touto firmou, zde je ale důkaz, že je stále jednatel této firmy. (https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=483610&typ=UPLNY)

2) Chtěl bych se zeptat, kde si mohu přečíst váš program? V rozhovoru pro DVTV jste odkazoval na váš fb, který sleduji již přes půl roku, a program na něm nevidím. Dají se na něm najít pouze fotky Vaší rodiny, nebo nějaké vymezení vůči bratrovi.3) Zde jsem se dočetl, že by jste se chtěl věnovat bezpečnosti, roli v EU a NATO, proto bych se chtěl zeptat, jaký máte názor na migraci? (příčiny, řešení, důsledky). Jak by podle Vás měla vypadat reforma EU? A jak podle Vás vypadá situace v Sýrii a jak by jste ji řešil?4) Na složité otázky většinou odpovídáte, že by jste se radil s odborníky. Můžete prosím uvést alespoň tři lidi, kteří by vám radili a v jakých otázkách?Děkuji moc za zodpovězení otázekPřeji hezký den

Odpovídá: Hayato Okamura

Nemáte, bohužel, vůbec pravdu a Váš přístup je poněkud zavádějící. Především neexistuje žádná reálná souvislost mezi mým pracovním životem – a platností mého politického názoru. Můj politický názor s mou prací přece přímo nijak nesouvisí. Že jste pak program, který mám na svém osobním politickém webu uvedený, nenašel, není prostě moje vina – musíte se, prosím, lépe podívat. K dalším otázkám, které kladete, jako je migrační problém, jsem se opakovaně poměrně obšírně veřejně vyjádřil v mediálních rozhovorech i článcích, které se dají snadno dohledat. Také už delší dobu spolupracuju v zahraniční komisi KDU, kde mám příležitost účastnit se odborných diskuzí a konzultovat přitom různé otázky s odborníky – za všechny bych jmenoval bývalého velvyslance a prezidentského kandidáta Pavla Fischera.

10. 9. 2018
Ptá se: Vojtěch

Jaké má ve vašem programu místo ochrana přírody? Zvlášť, když vezmeme v potaz dosavadní vývoj a žádný / nízký zájem jak ze strany politiků, tak voličů.

Odpovídá: Hayato Okamura

Je do očí bijící, že bez dostatečné péče o životní prostředí nemohou lidé v budoucnu vůbec přežít. Ponese to spolu nový životní styl v určité dobrovolné skromnosti. V tomto smyslu mluví také papež František. Chci se zde jako senátor určitě zasadit o větší osvětu mezi občany naší země.

10. 9. 2018
Ptá se: Martin T. Zikmund

V návaznosti na naše české předky celoevropského významu: Karla IV, Jana Amosa Komenského či T. G. Masaryka se ptám:
Proč je podle Vás důležité nejen setrvat v Evropské unii, ale dokonce ji aktivně rozvíjet?
Co brání Praze a České republice, aby usilovala o to, aby se stala jedním z center Evropské unie?

Odpovídá: Hayato Okamura

Největším přínosem Evropské unie je dlouhý mír mezi evropskými národy samotnými. Mír mezi Němci a Francouzi, ale i ostatními zúčastněnými národy, včetně našeho, českého. Na toto nesmíme zapomínat. Pokud si tento základní moment dobře uvědomíme, máme šanci stát se jedním z center Evropské unie.

10. 9. 2018
Ptá se: Elias Khamis Abadi

Dobrý den
Coby vystudovaný teolog a člen KDU-ČSL, jaký je váš názor na interrupce?
Děkuji za odpověď.

Odpovídá: Hayato Okamura

Jednoznačně respektuju odpovědnou svobodu lidí. Přitom moje vlastní cesta je, že jsem spolu s manželkou přijal a vychoval 5 dětí. Nejstarší syn před týdnem dostudoval medicínu. Mladší dcera zase pomáhá v rehabilitačním centru pro lidi po onemocnění, nebo úrazu mozku.

10. 9. 2018
Ptá se: Bořivoj Tydlitát

Pane Okamura, v čem vidíte hrozby pro svrchovanost a demokratický politický systém České republiky? Co můžeme proti těmto hrozbám udělat sami? Co můžeme - a co nemůžeme -realisticky očekávat od našich spojenců v EU a NATO? Co oprávněně očekávají oni od nás? V čem se můžeme poučit z historie?

Odpovídá: Hayato Okamura

Prezident Zeman, Tomio, komunisté i pan Babiš nás táhnou na Východ – směrem pryč od vyspělé liberální parlamentní demokracie. Velkou hrozbou je pro nás imperiální politika kremelské vlády v Moskvě. Ta smýšlí jasně velmocensky, lituje rozpadu Sovětského svazu – a vytrvale usiluje o znovuobnovení ruské sféry vlivu co nejdál na západ – až k nám do Střední Evropy. V naší době k tomu dovedně využívá svoji internetovou propagandu: dezinformační weby jako Sputnik, nebo Parlamentní listy, tzv. ,,řetězové e-maily“, které například postrašily seniory v Moravskoslezském kraji před 2.kolem letošní prezidentské volby. Lékem je zde osvěta občanů, dlouhodobá občanská a mediální výchova – zkrátka aby byli lidé proti lžím a polopravdám na internetu a jinde ve veřejném prostoru odolnější.

10. 9. 2018
Ptá se: Zuzana

Vážený pane Hayato,

ráda bych se zeptala zda byste v senátu prosazoval zlepšení péče o seniory
a hendikepované občany a prosazoval i zlepšení podmínek pro rodiny, které
o nemocné seniory a další nemocné rodinné příslušníky pečují.
Děkuji za odpověď.

Odpovídá: Hayato Okamura

Mým osobním volebním heslem jsou ,,Bezpečí a vzájemnost“. Jako senátor udělám všechno pro zlepšení života seniorů, rodin, dětí a mládeže – a vůbec každého člověka, ať se nachází v jakkoliv obtížné situaci. Sami jsme v rodině v minulých letech doopatrovali své staré nemocné rodiče. Vím z vlastní zkušenosti dobře, o co jde – a rozhodně se postarám o zlepšení péče o seniory a hendikepované, a také zlepšení životních podmínek rodin, které o někoho nemocného doma pečují.

10. 9. 2018
Ptá se: Patrik Španěl

Dobrý den, rád bych pro Vás hlasoval ve volbách do senátu, nejen proti, že jste i osobně velice sympatický již mnoho let, když Vás občas zahlédnu u Terezičky. Mám ale dvě zásadní otázky:

1) Jaký je váš názor na členství Česka v EU?

2) Jak byste hlasoval ohledně přijetí Eura jako měny pro ČR?

Odpovídá: Hayato Okamura

Evropská unie je vedle NATO samozřejmě zcela nezbytným bezpečným rámcem existence našeho nevelkého národa v geopoliticky exponované poloze uprostřed evropského kontinentu – a jinak to v současnosti a v blízké budoucnosti ani být nemůže. Kdo tady hlásá vystoupení z EU a NATO je buď naivní blázen, nebo zlý člověk, který chce vědomě svést náš národ na scestí a dostat jej v budoucnu do neštěstí. Rozpad EU a NATO by nám způsobil pád pod nadvládu Ruska s jeho autoritativním režimem – po liberální demokracii, v níž jedině je možný opravdu svobodný život jednotlivých občanů, by byla veta. Když pak uvažujeme o přijetí eura v naší zemi v kontextu výše uvedených skutečností, najednou se nám jeví v jiném světle. Přijetí eura bude pro nás pozitivním krokem – ekonomicky, geopoliticky, bezpečnostně i symbolicky.

10. 9. 2018
Ptá se: Jan Holík

Dobrý (večer) den, pane Okamuro.

Mám na Vás tento dotaz: Sdělte mi, prosím, zda jako kandidát KDU-ČSL na Praze 8 chcete v Senátu prosazovat uzákonění adopce dětí homosexuálními páry. Několikrát jste se na veřejnosti (k mému velkému překvapení) na toto téma nechal slyšet. Pokud by tomu tak mělo být, velice se pozastavuji nad tím, jak je možné, že takového kandidáta KDU-ČSL na svojí kandidátce nominovala. A ještě doplňující otázka: Co si myslíte, že by tomu, co v této věci prosazujete, řekl Váš dědeček z matčiny strany? Děkuji za odpověď, s pozdravem Jan Holík

Odpovídá: Hayato Okamura

Nikdo mě nedonutí k tomu, abych se nad homosexuály povyšoval. Jsou lidmi jako všichni ostatní. Mají právo vychovávat svoje děti – a mohou být dobrými rodiči. Papež František řekl: ,,Kdo jsem, abych je soudil.“ A to je i můj postoj. Ježíš také lidi neodsuzoval, ale přistupoval k nim s porozuměním a s láskou.

10. 9. 2018
Ptá se: Marek

Co považujete za největší problém nebo výzvu pro naši společnost.

Odpovídá: Hayato Okamura

Je to určitě bezpečnost pro naše občany. Rozhodně stojím za vnitrostátní a mezinárodní bezpečností naší země – proto položím důraz na lepší fungování policie a armády. České armádě je nejen třeba zvýšit rozpočet, ale je také nutné ji odbyrokratizovat, aby se vojáci mohli opravdu efektivně věnovat svým vlastním úkolům. Tento můj velký akcent na bezpečnost našich občanů zná dobře každý, kdo dlouhodobě sleduje moje vyjádření jak na mém Facebooku, tak třeba v mediálních videorozhovorech.

10. 9. 2018
Ptá se: Pavel

Vážený pane Hayato,

vlajkovou lodí KDU-ČSL, tedy strany, za kterou kandidujete, je prorodinná politika. Jaké konkrétní kroky byste v této oblasti navrhoval, především pokud jde o pomoc mladým rodinám s malými dětmi?

Děkuji za odpověď a držím palce!

Odpovídá: Hayato Okamura

Určitě je třeba zvýšit počet míst v mateřských i základních školách tak – aby žádného rodiče v naší zemi nemusela v této věci tížit starost. Pro školní děti a mládež je třeba zajistit dobré mimoškolní kroužky jako jsou skaut a ,,hudebka“ v dostatečném množství a kvalitě – a také se přitom postarat o to, aby žádnému mladému zájemci nebyl v účasti v kroužku překážkou pouze nedostatek peněz. Tady by bylo možno uvažovat o jakési formě sociálních stipendií. Ty rodiče, kteří poctivě vychovávají děti, se rozhodně vyplatí podpořit také finančně – a to např. slevou na daních pro drobné podnikatele podle počtu vyživovaných dětí.

10. 9. 2018
Ptá se: Nikol

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co prvního budete chtít v senátu prosadit? Děkuji.

Odpovídá: Hayato Okamura

S čím začnu okamžitě budou výrazně skromný životní styl (Já i moje manželka jsme františkánští terciáři.) a intenzívní komunikace jak s občany volebního obvodu, tak s lidmi v celé zemi. Budu se nadále pohybovat MHD a jinou veřejnou dopravou – také proto, abych byl nadále mezi běžnými lidmi a nevzdálil se jejich každodennímu životu a problémům. Část svého platu přitom určitě daruju na charitu. A především si rychle zařídím skromnou, ale pro občany dobře dostupnou kancelář někde v srdci volebního obvodu – a budu nejen tam, ale i na telefonu a internetu trvale k dispozici lidem tak, aby se mnou mohli o svých starostech komunikovat bez odkladu. Ty pak s nimi budu samozřejmě řešit. Jedním z prvních úkolů bude pro mě prosazení takových změn zákonů, aby se zlepšil finanční příjem těch, kteří jsou ve zvlášť obtížné situaci – osamělým seniorům, lidem pečujícím o dlouhodobě a těžce nemocného člena rodiny a podobně.

10. 9. 2018
Ptá se: Martin Juki Jyrkinen

Dobrý den Hayato, rád bych se zeptal na Váš názor na legalizaci manželství pro homosexuální komunitu. Jste pro či proti a jak se k tématu narovnání práv pro LGBT obecně stavíte? Byl byste čistě hypoteticky pro zrušení volebního práva ženám, jako katolík? Není to totiž příliš dávno, co vaše církev představu zapojení žen do veřejného života velice striktně a nezřídka kdy i násilně odmítala... Děkuji za odpověď.

Odpovídá: Hayato Okamura

Již jsem vyjádřil svůj respekt před lidmi s homosexuální orientací. A jakékoliv omezení práv člověka, protože se jedná o ženu, je pro mne naprosto nepředstavitelné.

10. 9. 2018
Ptá se: Lubos

Ptám se.Vaclav Havel je pořád ta ikona co byl?Vážím si ho.

Odpovídá: Hayato Okamura

Ano, Václav Havel je, myslím, osobností, na niž se bude vzpomínat v dobrém i po velmi dlouhé době.

10. 9. 2018
Ptá se: Filip Gabriel

Dobrý den pane Okamuro,

jak můžete být jako silně věřící křesťan spokojen s podporou od Zelených? Ideologie zelených je silně propotratová a protirodinná. Volil bych Vás, ale jedině bez podpory Zelených. Je možné, že se s jejich politikou seznámíte podrobněji a podporu odvoláte?

Odpovídá: Hayato Okamura

Jsem s podporou Zelených hluboce spokojen. V naprosté většině programu se s nimi bez potíží shoduju. Je mi drahá jejich jasně proevropská orientace, jejich odmítání úzkoprsého českého nacionalismu, jejich důraz na mezinárodní přesahy a spolupráci. To všechno je mi jako člověku s česko-japonsko-korejskými kořeny, který prožil zkušenost migrace, ,,kulturního šoku“ přesazení sebe z jedné kultury do jiné, velmi odlišné – a také dlouhou dobu trvající integraci v novém prostředí, opravdu drahé. Zelení mají svým postojem k migraci velice blízko k myšlení papeže Františka. Ostatně taky jediná jeho encyklika (okružní dopis-text) je taky ,,zelená“ – je to ekologická encyklika ,,Laudato si´“. Ano, kandiduju s podporou dvou různých, poměrně odlišných politických stran – a to je jasný signál pro voliče, že mám jako svébytná osobnost širší přesah, že jsem zde pro všechny lidi - bez ohledu na dílčí rozdíly v přesvědčení.

10. 9. 2018
Ptá se: Čenda

Pane Okamuro, velmi si vážím Vašeho odhodlání a postoje. Nenechejte se odradit nenávistnými urážkami a dotazy. To, jak vystupuje Váš bratr Tomio - nenávistně a populisticky je jasná vizitka, že chce uspět hlava nehlava. Stejně tak se nenávistně projevují jeho stoupenci. Už asi zapomněli, jak se mocnářsky zachoval ve "svém" Úsvitu. Teď vsadil na jedinou kartu - migrace. Ale ta už jaksi pomalu vyprchává. Z toho plyne - otázku nemám, jen Vám fandím a podporuji Vás.

Odpovídá: Hayato Okamura

Mám svůj vlastní program a - na rozdíl od ostatních politiků – jasnou a dlouhodobou vizi pro náš národ. Nebojte se, určitě se odradit nenechám! A děkuji Vám za Vaši podporu!

10. 9. 2018
Ptá se: Václav Votruba

Velice se vážím Vaší osobní odvahy a rozhodnutí jít aktivně do politiky. Zvláště proto, že namísto silných hesel nabízíte diskusi, spolupráci a porozumění. Myslíte, že to má šanci proti populismu (podbízení se tomu, co lidé chtějí slyšet - tedy okamžitá řešení bez rozmyslu budoucích dopadů)?

Odpovídá: Hayato Okamura

Jsem ve vyjednávání pevný a velmi vytrvalý. To je podmínkou úspěchu v politickém dialogu. Populismus je třeba vytrvale pranýřovat – a usilovat naopak o nepopulistickou politiku přinášející skutečná dlouhodobá řešení existujících problémů. Je třeba v tom být velmi vytrvalý. Můj přístup k politice tedy určitě šanci má.

10. 9. 2018
Ptá se: Miroslav

No, už jen ten výčet "elity", která vám vyjádřila podporu je k zblití, takže já mám jasno! Nashle.

Odpovídá: Hayato Okamura

Budete se muset smířit s tím, že mě podporují bývalý dvojnásobný rektor, dále profesor a do třetice docent evropského práva Karlovy univerzity. Těžko by mě tito vysoce vzdělaní lidé doporučovali občanům jako senátora, kdyby nebyli přesvědčeni, že jsem skutečně vhodným kandidátem pro takovou velmi odpovědnou politickou roli. Mám však také podporu mnoha a mnoha ,,obyčejných“ lidí – a vážím si jí neméně.

10. 9. 2018
Ptá se: Sociální Liberál

Slyšel jsem že mažete své příspěvky na FB je to doopravdy tak ? A proč to děláte ?

Odpovídá: Hayato Okamura

Ano, sprosté a nenávistné příspěvky na svém Facebooku, většinou po čase, mažu. Ovšem tomu, co dělá můj bratr Tomio, se ani zdaleka nevyrovnám. Už dlouho existuje dokonce facebooková skupina, myslím že stovek lidí, kterým dal Tomio prostě ,,ban“.

10. 9. 2018
Ptá se: Zinovitz

Mate i jiny politicky program nez antiTomio??

Odpovídá: Hayato Okamura

Tomio, ale i prezident Zeman a pan Babiš zneužívají migračního tématu k umělému strašení občanů – a jejich následnému ,,zachraňování“. Chtějí mít občany ochromené strachem, a pak ,,vyždímat“ při volbách jejich hlasy. Tomio má nyní na své reklamě ke komunálním volbám v pražském metru i fotografii Stracheho, předsedy rakouských Svobodných (FPO). Prezentuje ho přitom jako svého podobně smýšlejícího politického přítele. Tento představitel rakouské protievropské krajní pravice vedl těsně po posledních rakouských přímých prezidentských volbách delegaci své strany do Moskvy, kde navštívila ústředí Putinovy strany (,,Jednotné Rusko“) – a podepsala tam písenou smlouvu o vzájemné spolupráci. Ano, Tomiův přítel – který je zároveň velkým přítelem kremelské vlády.

10. 9. 2018
Ptá se: Libi

Není vám trapné shazovat bratra a šplhat po jeho zádech do funkce? Co ještě jste schopný pro funkci obětovat?

Odpovídá: Hayato Okamura

Obávám se, že Tomio už dávno zaprodal ve svém srdci naši zemi Kremlu. Nezáleží mu přitom zřejmě na obyčejných lidech, ale dělá všechno proto, aby rozšířil a upevnil svoji moc. Lidé z prokremelského okruhu kolem prezidenta Zemana – jako Martin Nejedlý, který bez pracovní smlouvy, a především bezpečnostní prověrky po léta působí v těsné blízkosti prezidenta Zemana. Jsou to také ti lidé, kteří chtějí dohodit obří zakázku dostavby atomové elektrárny v Dukovanech ruským firmám. To by pak uvrhlo náš národ na desetiletí do závislosti na Kremlu – tomu se budu snažit ze všech sil zabránit.

 

Právě se děje

Další zprávy