Havarovaný motorák u Vnorov už odtáhli. K jeřábu jede po silnici kromě tanku i další posila

ČTK ČTK
15. 9. 2016 9:58
Úterní srážka vlaku a traktoru na trati u Vnorov na Hodonínsku zaměstnává železničáře už třetí den a lidé stále musejí využívat náhradní autobusovou dopravu. Havarovaný vlak už je sice odtažený, ale vyprošťovací jeřáb, který s odtahováním začal a sám vykolejil, je stále na místě. Na pomoc mu jede v pořadí už čtvrtá posila, tentokrát po silnici. Podle mluvčí Českých drah by se trať měla zprůjezdnit o víkendu.
Odtah vlaku.
Odtah vlaku. | Foto: ČTK

Vnorovy (Hodonínsko) – Železničáři v noci na čtvrtek odtáhli z trati směřující na Slovensko havarovaný osobní vlak, který se v úterý srazil s traktorem. Odstranit musí ještě nehodovou soupravu s jeřábem, která měla motorák původně vyprostit, ale u Vnorov na Hodonínsku vykolejila. Situace je podle Českých drah složitější, než se čekalo. Na místo míří další technika.

"Trať železničáři zprůjezdní asi až o víkendu," upřesnila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Podle webu drah se provoz na trať vrátí v sobotu v 18:00. Na místě je zavedena náhradní autobusová doprava.

V noci na čtvrtek se zatím podařilo odstranit havarovaný motorák, pro který přijel nehodový vlak ve směru od Rohatce. "Nakolejil zpátky havarovaný vlak a odtáhl jej do Strážnice," uvedla Bezuchová.

Odstranění vykolejeného nehodového vlaku s jeřábem, který měl původně situaci vyřešit, bude ale zřejmě náročnější, než železničáři čekali. Původní plán byl poslat na místo dva další nehodové vlaky, které ten havarovaný měly z každé strany nadzvednout. To ale nejde kvůli nosnosti jednoho z mostů.

Proto bude nutné akci uskutečnit jen z jedné strany díky v pořadí už čtvrtému jeřábu s vyšší nosností. Ten na místo teprve přijede z České Třebové. "Výhled je, že během dneška (čtvrtka) to asi hotové nebude a trať bude zprůjezdněna zřejmě až o víkendu. Zatím bude fungovat náhradní autobusová doprava," uvedla Bezuchová s tím, že trať normálně využívají pouze osobní vlaky. Není tedy tak vytížená.

Při středečním vykolejení nehodového vlaku se nikdo nezranil. Při úterní srážce ovšem zemřel řidič traktoru a osm lidí z osobního vlaku se lehce zranilo. Souprava o čtyřech vagonech vykolejila a jeden z nich začal hořet. Na vlaku, traktoru a trati vznikla škoda 12,9 milionu korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy