Havarovaný motorák u Vnorov už odtáhli. K jeřábu jede po silnici kromě tanku i další posila

ČTK ČTK
15. 9. 2016 9:58
Úterní srážka vlaku a traktoru na trati u Vnorov na Hodonínsku zaměstnává železničáře už třetí den a lidé stále musejí využívat náhradní autobusovou dopravu. Havarovaný vlak už je sice odtažený, ale vyprošťovací jeřáb, který s odtahováním začal a sám vykolejil, je stále na místě. Na pomoc mu jede v pořadí už čtvrtá posila, tentokrát po silnici. Podle mluvčí Českých drah by se trať měla zprůjezdnit o víkendu.
Odtah vlaku.
Odtah vlaku. | Foto: ČTK

Vnorovy (Hodonínsko) – Železničáři v noci na čtvrtek odtáhli z trati směřující na Slovensko havarovaný osobní vlak, který se v úterý srazil s traktorem. Odstranit musí ještě nehodovou soupravu s jeřábem, která měla motorák původně vyprostit, ale u Vnorov na Hodonínsku vykolejila. Situace je podle Českých drah složitější, než se čekalo. Na místo míří další technika.

"Trať železničáři zprůjezdní asi až o víkendu," upřesnila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Podle webu drah se provoz na trať vrátí v sobotu v 18:00. Na místě je zavedena náhradní autobusová doprava.

V noci na čtvrtek se zatím podařilo odstranit havarovaný motorák, pro který přijel nehodový vlak ve směru od Rohatce. "Nakolejil zpátky havarovaný vlak a odtáhl jej do Strážnice," uvedla Bezuchová.

Odstranění vykolejeného nehodového vlaku s jeřábem, který měl původně situaci vyřešit, bude ale zřejmě náročnější, než železničáři čekali. Původní plán byl poslat na místo dva další nehodové vlaky, které ten havarovaný měly z každé strany nadzvednout. To ale nejde kvůli nosnosti jednoho z mostů.

Proto bude nutné akci uskutečnit jen z jedné strany díky v pořadí už čtvrtému jeřábu s vyšší nosností. Ten na místo teprve přijede z České Třebové. "Výhled je, že během dneška (čtvrtka) to asi hotové nebude a trať bude zprůjezdněna zřejmě až o víkendu. Zatím bude fungovat náhradní autobusová doprava," uvedla Bezuchová s tím, že trať normálně využívají pouze osobní vlaky. Není tedy tak vytížená.

Při středečním vykolejení nehodového vlaku se nikdo nezranil. Při úterní srážce ovšem zemřel řidič traktoru a osm lidí z osobního vlaku se lehce zranilo. Souprava o čtyřech vagonech vykolejila a jeden z nich začal hořet. Na vlaku, traktoru a trati vznikla škoda 12,9 milionu korun.

 

Právě se děje

Další zprávy