reklama
 
 

Hasiči zatroubili na agresivního řidiče porsche. Ten za to vybrzdil jejich čtrnáctitunovou cisternu

16. 5. 2017
Řidič Porsche vybržďoval hasiče, donutil je i zastavit | Video: Policie ČR |  01:09
V sobotu před polednem řidič vozu Porsche riskantním manévrem předjel vozidlo hasičů, kteří mu dali najevo nesouhlas s jeho chováním zatroubením. Jednačtyřicetiletý muž následně začal čtrnáctitunové vozidlo vybržďovat, až nakonec donutil hasiče úplně zastavit. Ti však ihned zavolali policii, která případ předala do správního řízení, kde řidiči hrozí až roční zákaz řízení.

Praha - Řidič hasičského speciálu, který se v sobotu před polednem vracel ze stanice Holešovice na svou základnu se čtrnáctitunovým vozidlem, musel být velmi pozorný. Tempo jízdy hasičů se zdálo pomalé jednačtyřicetiletému řidiči vozu Porsche, který je v křižovatce předjel. Řidič luxusního vozu měl natolik naspěch, že předjížděcí manévr provedl ještě v křižovatce, na plné čáře, a navíc k němu využil protisměrný odbočovací pruh. Ohrozil tím i dodávku, která právě do tohoto pruhu vjížděla.

Hasiči ho na nevhodnost jeho chování upozornili zatroubením. Tato reakce se ale muži nelíbila, což dal najevo nejprve gestem ruky a následně se rozhodl hasičský vůz vybržďovat. V ulici U Průhonu dokonce před několikatunovým vozem zabrzdil úplně - navíc uprostřed silnice, aby ho vozidlo hasičů nemohlo objet. A šel si s hasiči jejich podle něho nevhodnou reakci vyříkat.

Hasiči však okamžitě zkontaktovali policii a svými těly znemožnili muži pokračovat v jízdě. Přivolaní policisté řidičovu agresivní jízdu zadokumentovali a předali případ k dořešení správnímu orgánu.

"Provedeným prošetřováním policisté zjistili, že se řidič v rámci celé situace dopustil řady přestupků. Prioritně nerespektoval dopravní značení, neboť hasičské auto předjížděl na plné čáře v křižovatce. Navíc svým manévrem omezil jak předjížděné, tak protijedoucí vozidlo," řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Muži nyní ve správním řízení hrozí až desetitisícová pokuta a až jednoroční zákaz řízení.

autor: Domácí | 16. 5. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama