Hasiči vyjížděli v den pálení čarodejnic k požárům třikrát častěji než obvykle

ČTK ČTK
1. 5. 2016 9:31
Ve Vestci v okrese Praha-západ hořel altánu a střecha rodinného domu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS ČR

Praha - Hasiči vyjížděli v poslední dubnový den a během čarodějnické noci k téměř trojnásobku požárů než obvykle. Zasahovali u 140, přičemž dlouhodobý denní průměr činí 50 požárů.

Všechny se obešly bez zranění. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová.

"Během dne byl zaznamenán hlavně zvýšený počet požárů v přírodním prostředí, těch byla víc než třetina," uvedla mluvčí. Za celou sobotu vyjížděli hasiči ke 120 požárům, od půlnoci do nedělní sedmé hodiny ranní přibylo ještě dalších dvacet.

30.duben je tradičně dnem „pálení čarodějnic.“

Vedle požárů travního a lesního porostu, hořely také popelnice nebo kontejnery na odpad. Největším byl požár altánu a střechy rodinného domu ve Vestci v okrese Praha-západ, kde se podle mluvčí předpokládá škoda přesahující jeden milion korun.  

Moravskoslezští záchranáři o sobotní noci spojené s pálením čarodějnic pomáhali opilým lidem, ale i popáleným. Vyjížděli k sedmi desítkám případů, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

V Bílovci na Novojičínsku záchranáři krátce před sobotní půlnocí ošetřovali popáleného sedmatřicetiletého muže, který skákal přes oheň a spadl do něj. "Přivodil si tak popáleniny horních a dolních končetin, s nimiž byl po ošetření transportován na chirurgickou ambulanci nemocnice v Bílovci," uvedl Humpl.

 

Právě se děje

Další zprávy