Hasiči varují před nebezpečným bahnem, vytahovali z něj geodetku a chovatele kaprů

ČTK ČTK
25. 3. 2019 18:14
Hasiči varují před nebezpečným bahnem v rybnících a dalších vodních nádržích. Za posledních několik dnů z jeho sevření vyprošťovali už dva lidi. Geodetku, která zapadla při vyměřování chystané rekonstrukce nádrže na Novojičínsku, a dnes i seniora v Orlové. V bahně uvízl, když se v rybníčku pokusil nainstalovat sochu vodníka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Kristýna Padrtová

Geodetka v bahně uvízla před týdnem ve vypuštěné rekreační nádrži Čerťák na Novojičínsku. Třiatřicetiletá žena s kolegou vyměřovala plochu nádrže pro připravované odtěžení bahna.

"Byla už asi 15 metrů od břehu, když se nečekaně propadla až po pás do velmi studeného a mazlavého bahna. Na tísňovou linku volal její kolega. Hasiči ji vytáhli z bahna pomocí páteřní desky. Žena byla značně podchlazená, ale při vědomí," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Podobný zásah absolvovali hasiči i v Orlové. Tentokrát z bahna pomáhali třiasedmdesátiletému chovateli kaprů. Zapadl do rybníčku u svého rodinného domku, kam se snažil umístit sochu vodníka.

"Muž měl sice na sobě vysoké rybářské holínky, ale najednou zajel do pevného bahna až po pás a nemohl se v bahnitém sevření ani pohnout," řekl mluvčí.

Důchodce, stojící po pás v bahně a po prsa v ledové vodě, s orlovskými hasiči komunikoval, ale byla mu viditelně velká zima. Hasiči rychle nafoukli záchranné saně, muž se za ně chytil a asi na pátý pokus jej zachránci vytáhli na kluzký břeh.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Provoz na lince metra A byl před sedmou hodinou znovu obnoven

Vyplývá to z informací na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Metro v pondělí ráno krátce nejezdilo mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař kvůli srážce soupravy s člověkem. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy