Hasiči v Praze řešili o čarodějnicích osm požárů. Kvůli zákazu ohňů je uhasili

ČTK ČTK
1. 5. 2018 8:43
Pražští hasiči řešili v souvislosti s pálením čarodějnic celkem patnáct incidentů. Sedm z nich se ale ukázalo jako planý poplach.
Pálení čarodějnic - ilustrační foto.
Pálení čarodějnic - ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Praha - Pražští hasiči vyjížděli od pondělního odpoledne do úterního rána k patnácti incidentům, které souvisely s pálením čarodějnic. Kvůli zákazu rozdělávání ohňů, který se vztahoval na Prahu, hasiči v osmi případech po dohodě s lidmi oheň uhasili nebo přítomné vyzvali, aby to udělali sami.

"V dalších sedmi případech se jednalo o planý poplach," sdělil v úterý mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči podle něj nemuseli v Praze řešit žádný požár, který by se nekontrolovaně rozšířil do okolí a souvisel by s nedbalostí při pálení čarodějnic.

Pražský magistrát v pondělí odpoledne oznámil, že kvůli varování meteorologů před zvýšeným rizikem požárů platí na všech plochách zeleně v metropoli zákaz rozdělávání ohňů. Vatry se tak nesměly konat ani na velkých akcích, například na Ladronce, ve Žlutých lázních, na Hostivařské přehradě, v Centrálním parku na Pankráci nebo na Císařské louce. Lidé by neměli rozdělávat táboráky ani na vlastních zahradách.

Výstraha meteorologů na nebezpečí požárů platí v Praze a Jihomoravském kraji až do odvolání.

Zákaz pálení ohňů vychází z městského nařízení, které magistrát vyhlašuje v případě výstrah meteorologů automaticky. Oheň se nesmí rozdělávat v lesních porostech a do 50 metrů od jejich okraje. Kromě lesů pod zákaz spadají prakticky všechny ostatní zelené plochy, tedy lesoparky, parky i zahrady.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy