Hasiči stále bojují s požárem mezi Lovosicemi a Ústím, dohašují poslední ohniska

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 7. 2018 21:54
Hasiči stále bojují s menšími ohnisky po rozsáhlém požáru, který ve středu vypukl podél železničního koridoru do Německa mezi Lovosicemi a Ústí nad Labem. Práci komplikuje terén.
Foto: Aktu.cz

Malé Žernoseky - Hasiči uhasili všechna ohniska rozsáhlého požáru, který vypukl ve středu dopoledne podél železničního koridoru do Německa mezi Lovosicemi a Ústí nad Labem. Zásah skončil ve čtvrtek večer, řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

"Zatím do rána a možná i po zítřejší den (pátek) necháme na dohled nad požářištěm nejbližší jednotku, sbor dobrovolných hasičů z obce Prackovice," uvedl Rudolf. Předpokládá, že místo požáru zůstane pod zvýšeným dohledem hasičů několik dalších dnů.

Šíření požáru se hasičům podařilo zastavit už ve středu, dnes po celý den likvidovali menší ohniska v obtížně přístupném terénu u Litochovic. Ze vzduchu jim v tom pomáhal policejní vrtulník. Zásah si ve čtvrtek vyžádal omezení na železnici, vypnuté bylo trakční vedení a místo elektrifikovaných lokomotiv tahaly vlakové soupravy motorové vozy.

Spoje nabíraly desítky minut zpoždění a některé vlaky byly nahrazeny autobusy. "Železnice je už plně zprovozněna, jezdí se v daném koridoru bez omezení rychlosti," dodal Rudolf. Provoz na silnici dnešní dohašování požáru neovlivnilo.

Hořet začalo ve středu dopoledne, oheň se vznítil pravděpodobně od jiskry od kolejového vozidla. Železniční koridor byl kvůli požáru uzavřený ve středu 12 hodin a nemohla jezdit ani auta po silnici.

Evakuace lidí nebyla nutná a nikdo nebyl zraněn. Pod kontrolu dostali hasiči požár ve středu večer. Provoz na silnici mezi oběma městy obnovila policie ve středu před 21:00 a kolem 22:30 také provoz po železničním koridoru.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Kvůli dopravní nehodě u Ostrovačic na Brněnsku je uzavřena dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno. Před místem nehody na 179. kilometru se začínají tvořit kolony. Vyplývá to z údajů Národního dopravního informačního centra. Dálnice je uzavřena mezi sjezdem číslo 178 u Ostrovačic a exitem číslo 182 u Kývalky. Podle informací na webu dopravní policie se na dálnici krátce před 06:00 srazila dvě nákladní auta. Kolize se obešla bez zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy