Hasiči stále bojují s požárem mezi Lovosicemi a Ústím, dohašují poslední ohniska

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 7. 2018 21:54
Hasiči stále bojují s menšími ohnisky po rozsáhlém požáru, který ve středu vypukl podél železničního koridoru do Německa mezi Lovosicemi a Ústí nad Labem. Práci komplikuje terén.
Foto: Aktu.cz

Malé Žernoseky - Hasiči uhasili všechna ohniska rozsáhlého požáru, který vypukl ve středu dopoledne podél železničního koridoru do Německa mezi Lovosicemi a Ústí nad Labem. Zásah skončil ve čtvrtek večer, řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

"Zatím do rána a možná i po zítřejší den (pátek) necháme na dohled nad požářištěm nejbližší jednotku, sbor dobrovolných hasičů z obce Prackovice," uvedl Rudolf. Předpokládá, že místo požáru zůstane pod zvýšeným dohledem hasičů několik dalších dnů.

Šíření požáru se hasičům podařilo zastavit už ve středu, dnes po celý den likvidovali menší ohniska v obtížně přístupném terénu u Litochovic. Ze vzduchu jim v tom pomáhal policejní vrtulník. Zásah si ve čtvrtek vyžádal omezení na železnici, vypnuté bylo trakční vedení a místo elektrifikovaných lokomotiv tahaly vlakové soupravy motorové vozy.

Spoje nabíraly desítky minut zpoždění a některé vlaky byly nahrazeny autobusy. "Železnice je už plně zprovozněna, jezdí se v daném koridoru bez omezení rychlosti," dodal Rudolf. Provoz na silnici dnešní dohašování požáru neovlivnilo.

Hořet začalo ve středu dopoledne, oheň se vznítil pravděpodobně od jiskry od kolejového vozidla. Železniční koridor byl kvůli požáru uzavřený ve středu 12 hodin a nemohla jezdit ani auta po silnici.

Evakuace lidí nebyla nutná a nikdo nebyl zraněn. Pod kontrolu dostali hasiči požár ve středu večer. Provoz na silnici mezi oběma městy obnovila policie ve středu před 21:00 a kolem 22:30 také provoz po železničním koridoru.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy