Hasiči likvidovali u Labské boudy rozsáhlý požár louky, o pomoc žádali i Poláky

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 11. 2018 20:56
V Krkonoších nad Labskou boudou na české straně hranice hořela louka. Oheň se rozšířil až na plochu 600 krát 600 metrů. Hasiči z Královehradeckého kraje si vyžádali letecké hašení, zásah vrtulníku ale kvůli počasí a tmě nebyl možný. O pomoc se obrátili i na kolegy z Polska a Libereckého kraje. Asi po dvou hodinách se podařilo požár lokalizovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Olda Kolovratník

Příjezd je komplikovaný, hoří v těžko přístupném terénu, řekla ČTK odpoledne mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

"Požár je v několikasetmetrové vzdálenosti od Labské boudy, ale budova by jím neměla být ohrožena," uvedla Götzová. Požár se šířil vinou silnějšího větru. Hasiči se snažili šíření ohně zabránit, poté se však oheň rozšířil i na polskou stranu hranic. 

Asi po dvou hodinách se podařilo požár lokalizovat. Oheň zasáhl plochu 600 krát 600 metrů, a to i na polské straně. Na místě bylo sedm jednotek hasičů a pět polských cisteren.

"Kolem 19:00 byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru, oheň mají hasiči pod kontrolou, dál se nešíří," uvedla Götzová.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Policie v Londýně zakázala další protesty hnutí Extinction Rebellion

Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale v úterý podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.

Jedna ze zakladatelek hnutí vyšplhala nad vchod do budovy na protest proti plánovanému projektu trati pro vysokorychlostní vlaky, který si podle kritiků vyžádá kácení lesů. Pak se snažila kladivem rozbít skleněnou výplň. Aktivistku nakonec sundal jeden z policistů.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let za napadení číšníka. Podle vrchního soudu spáchali ublížení na zdraví, ne pokus o vraždu.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Pietní místo na Betramce popeláři uklidili, vzkazy a dárky si rodina ponechá

Svíce a květiny, které lidé v uplynulých dnech přinesli před dům zesnulého zpěváka Karla Gotta v pražské ulici Nad Bertramkou, byly v noci na pondělí uklizeny. Úklid veřejné komunikace měl původně začít v pondělí, na přání rodiny byl ale termín odložen. Gottova rodina večer informovala, že vzkazy a dárky z pietního místa před vilou si ponechá, další využití svící a květin zvažovala.

"Vzkazy a dárky si rodina ponechá jako památku, stejně jako svíce a část květin, a zvažuje několik možností, jak je ještě využít, aby nesly vzpomínku na odchod Karla Gotta," napsala v pondělí na oficiálních stránkách zpěváka jeho mluvčí Aneta Stolzová.

V pondělí bylo již uklizeno i pietní místo v Kinského zahradě, které magistrát zřídil po dohodě s rodinou a bylo otevřeno do nedělní půlnoci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy