reklama
 
 

Hasiči hledají ve zříceném hotelu v Mariánských Lázních zavalené lidi, pomáhají jim psi

Aktualizováno 8. 1. 2018 17:19
Část konstrukce hotelu se zřítila v neděli po poledni, okolí hotelu je uzavřené.

Mariánské Lázně (Chebsko) - Hasiči hledají v troskách zadního traktu bývalého hotelu Kavkaz v Mariánských Lázních možné zavalené osoby. Vycvičení psi označili jedno místo, kde by se mohly nacházet. V pondělí a v úterý hasiči udělají přípravné práce na samotné vyklizení spadlých sutin. Na místě tak ještě několik dní zůstanou, řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Část konstrukce hotelu se zřítila v neděli po poledni. Okolí bývalého hotelu je uzavřené. "Musíme nejprve zajistit místo pro techniku a strhnout některé nebezpečné zbytky, než se bude možné dostat s technikou dovnitř a začít s odklízením sutin," popsal Kasal.

Podle Oldřicha Volfa z Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje byli na místo povoláni kynologové se psy, cvičenými na prohledávání sutin. "Čtyři z pěti označili místo, kde by se mohl někdo nacházet," uvedl Volf. Hasiči tak musí nejprve velmi opatrně odstranit sutiny, aby vyloučili, že se pod nimi nikdo nenachází.

Objekt patří místní lázeňské společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně. Podle jejího generálního ředitel Lea Novobilského byla v objektu pohybová čidla napojená na bezpečnostní službu. V neděli 13:00 zaznamenala čidla pohyb. "Když na místo přijeli pracovníci bezpečnostní služby, zaslechli údajně hlasy. Pak se ale stropy zřítily. Proto vzápětí informovali policii a hasiče," popsal Novobilský.

Okolí bývalého hotelu, ve které bydlel kdysi i anglický král Eduard VII., policie uzavřela. Hasiči by uvítali, kdyby se ozvali policii nebo přímo hasičům lidé, kteří někoho postrádají. Dosud nikdo pohřešovaný není.

Na objekt hotelu je stavební povolení na rekonstrukci. Lázeňská firma jej chtěla před několika lety rekonstruovat za 700 až 800 milionů korun. Stavba ale byla zastavena, protože se britskému vlastníkovi zdála investice příliš vysoká. Podle Novobilského je ale i po zřícení části zadního traktu budova opravitelná a společnost zatím s demolicí hlavního traktu hotelu nepočítá.

Podle starosty Mariánských Lázní Petra Třešňáka (Piráti) je ve městě asi dvacet objektů v hodně zanedbaném stavu. Převážně jde právě o bývalé lázeňské domy a hotely. Jenže patří soukromým vlastníkům. Stavební úřad může vlastníky jen opakovaně vyzývat k nápravě stavu.

Za poslední léta jde už o třetí objekt v centru Mariánských Lázní, který měl vážné technické vady. Nejprve musela být zdemolována prodejna firmy Baťa, jež měla kvůli špatnému betonu porušenou statiku, požár také poškodil bývalý hotel Rozkvět, který musel být částečně stržen.

autor: ČTK | 8. 1. 2018 11:31

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama