Hasiči budou mít v Bratislavě svého vyslance. Pozici obsadí náměstek, kterého nedávno povýšil Zeman

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
2. 1. 2018 19:00
Čerstvě povýšený náměstek generálního ředitele hasičů Josef Slavík se stane hasičským atašé v Bratislavě. Na nově vytvořenou pozici by mohl nastoupit už v únoru a má pomoci zlepšit komunikaci se slovenskými kolegy.
Josef Slavík
Josef Slavík | Foto: Vondrouš Roman

Praha - Na české ambasádě v Bratislavě vznikne nová pozice hasičského atašé. Na ni nastoupí prezidentem Milošem Zemanem čerstvě povýšený brigádní generál Josef Slavík. Ten nyní působí jako náměstek generálního ředitele hasičů, který má na starosti lidské zdroje.

"Tuto pozici bude zastávat Josef Slavík, stávající náměstek generálního ředitele pro lidské zdroje. Přesný termín jeho nástupu ještě není stanoven, předpokládá se, že by to mohlo být k 1. 2. 2018, ale termín bude ještě upřesněn," uvedla pro Aktuálně.cz mluvčí hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová.

Nový emisar má za cíl zlepšit komunikaci mezi hasičskými sbory v obou zemích. "Smyslem této pozice je optimalizovat styk s blízkým zahraničním partnerem, zlepšit komunikaci a organizaci společných zásahů a dlouhodobě pak společný výcvik a vzdělávání," dodala mluvčí.

Stejný post jako v Bratislavě vznikne i na slovenské ambasádě v Praze. Podobnou pozici už využívá policie, kde za Česko na Slovensku působí bývalý policejní prezident Petr Lessy. Do funkce nastoupil už v roce 2014 těsně poté, co skončil jako policejní prezident.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy