Mimořádná zpráva

Hasiči dostali požár skladovací haly v Lovosicích pod kontrolu, tři se zranili

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 8. 2019 22:46
Hasiči v Lovosicích na Litoměřicku dostali ve čtvrtek večer pod kontrolu požár skladovací haly. Tři hasiči se při zásahu lehce zranili, jednoho člověka, který se nadýchal kouře, odvezli záchranáři do nemocnice. Škody mohou být v řádech jednotek milionů korun. Policie na místě stále odklání dopravu, vyplývá z informací ČTK.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Hořet hala v areálu továrny Glanzstoff Bohemia začala ve čtvrtek zhruba v 16:30. Na místě byly desítky hasičů ze čtrnácti jednotek. Operační důstojník krajských hasičů ČTK řekl, že požár byl lokalizován po 21:00. "Některé jednotky se už vrací, ale na místě pokračuje dohašování, které potrvá minimálně do pátečního rána," uvedl důstojník. Na místě je policie, která odklání dopravu. "S vyšetřováním příčin požáru budeme muset počkat na úplné dohašení," řekla ČTK mluvčí policie Alena Bartošová.

Požár vypukl v hale o rozměrech deset krát 15 metrů. "Byla to stará plechová hala, v které jsme měli uskladněné suroviny pro další zpracování. Mezi těmi surovinami byl polyester, polyamid a aramid, je to umělohmotné vlákno, které vzplálo," řekl ČTK jednatel společnost Milan Grmela. "Na materiálu předpoklám bude škoda kolem třech milionů korun," uvedl.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Ekonomika Evropské unie vzrostla o 1,9 procenta, nejmenší nezaměstnanost je v Česku

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to oznámil statistický úřad Eurostat.

V EU také druhý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší nezaměstnanost je v Česku, kde klesla na 2,8 procenta.

Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna. Evropská centrální banka v polovině července oznámila, že inflační cíl zvedá na dvě procenta. Analytici přitom počítají s tím, že i tuto metu letos růst cen překoná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy