Hasiči dostali požár skladovací haly v Lovosicích pod kontrolu, tři se zranili

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 8. 2019 22:46
Hasiči v Lovosicích na Litoměřicku dostali ve čtvrtek večer pod kontrolu požár skladovací haly. Tři hasiči se při zásahu lehce zranili, jednoho člověka, který se nadýchal kouře, odvezli záchranáři do nemocnice. Škody mohou být v řádech jednotek milionů korun. Policie na místě stále odklání dopravu, vyplývá z informací ČTK.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Hořet hala v areálu továrny Glanzstoff Bohemia začala ve čtvrtek zhruba v 16:30. Na místě byly desítky hasičů ze čtrnácti jednotek. Operační důstojník krajských hasičů ČTK řekl, že požár byl lokalizován po 21:00. "Některé jednotky se už vrací, ale na místě pokračuje dohašování, které potrvá minimálně do pátečního rána," uvedl důstojník. Na místě je policie, která odklání dopravu. "S vyšetřováním příčin požáru budeme muset počkat na úplné dohašení," řekla ČTK mluvčí policie Alena Bartošová.

Požár vypukl v hale o rozměrech deset krát 15 metrů. "Byla to stará plechová hala, v které jsme měli uskladněné suroviny pro další zpracování. Mezi těmi surovinami byl polyester, polyamid a aramid, je to umělohmotné vlákno, které vzplálo," řekl ČTK jednatel společnost Milan Grmela. "Na materiálu předpoklám bude škoda kolem třech milionů korun," uvedl.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy