Happening splnil účel, tvrdí organizátorka akce v bance. Kojení se nedá vždy plánovat

Kateřina Olivová
Laktační poradkyně a umělkyně Kateřina Olivová ze skupiny Kojící guerilla podobné akce organizuje pravidelně do míst, kde v minulosti měly matky nějakou nepříjemnou zkušenost s kojením.
"Kojení není exhibice. Není to vulgární a urážející," reaguje organizátorka na údajná slova pracovníka banky, který z v březnu vykázal ženu pryč z pobočky. Podle Olivové šlo o osobní selhání jednotlivce. "Doslechla jsem se, že o té akci Raiffeisenbank ví a nijak je to neuráží. Myslím, že se zachovala správně," ocenila organizátorka přístup banky.
"Já chci, aby si každá žena mohla kojit, jak potřebuje a chce. Chceme, aby kojení bylo přijímáno s poklidem. Nedá se úplně plánovat. Pokud mají konkrétní lidi problém dívat se na kojení, tak je to jejich osobní problém," říká Olivová rezolutně.
Protest dorazila podpořit také Veronika Němcová s dcerou v nosítku. “Některé ženy mají obavy, já taky nekojím na veřejnosti, pokud to opravdu není nutné," říká Němcová.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 4. 2019 13:36
Pondělní happening nespokojených matek v pražské pobočce Raiffeisenbank přilákal nakonec jen několik matek. Na místě bylo více novinářů než kojících žen, přesto akci organizátorka považuje za úspěch. "To téma vzbudilo velký zájem médií, takže ho zřejmě považují za důležité. Nemyslím si, že by akce probíhala nějak agresivně," říká Kateřina Olivová ze skupiny Kojící guerilla. S matkou, která měla negativní zkušenost v pobočce banky, se prý Olivová neznala a ani neví, jestli měla v plánu se akce účastnit. Prohlédněte si fotografie z protestu a další reakce přítomných žen.
 

Právě se děje

Další zprávy