Fotoblog: Happening bez domova. Obchodníci s chudobou děkují vládě za dalších deset tučných let

Fotoblog: Happening bez domova. Obchodníci s chudobou děkují vládě za dalších deset tučných let
Úřad vlády se opevnil.
Tentokrát se bojí lidí bez domova.
Bohatě prostřený stůl sem nachystala iniciativa Mít svůj domov. Chce po vládě dobrý zákon o sociálním bydlení.
Přišla se podívat i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Tominová. "To není demonstrace proti vládě."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 5. 1. 2017 19:36
V Česku vznikla nová iniciativa Mít svůj domov, která prosazuje přijetí zákona o sociálním bydlení. Zástupci iniciativy ve čtvrtek na happeningu před Úřadem vlády v Praze vyzvali vládu, aby splnila své předvolební sliby a přijala zákon o sociálním bydlení, a to do konce ledna. Iniciativu v současnosti tvoří 80 neziskových organizací a více než tisíc signatářů petice za přijetí zákona. Podpořila ji desítka známých osobností, mezi nimi Janek Ledecký, Jiří Lábus, Petr Pithart a další.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 31 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy