reklama
 
 

"To máme postavit dráty na hranici se Slovenskem?" Hamáček tvrdě zkritizoval Okamuru

21. 6. 2019 14:33
Kritika směřovaná vůči šéfovi SPD Tomiu Okamurovi se stupňuje. K jeho výrazným odpůrcům z řad poslanců lidovců nebo STAN, kteří již uvažují o jeho případném odvolání z postu místopředsedy sněmovny, se v pátek přidal i ministr vnitra a předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Tomu Okamura v posledních dnech několikrát vyčetl nečinnost v případech násilného chování cizinců v Česku. "Sakra, kde je vaše dno? Co všechno jste ochoten ještě udělat pro hlasy?" napsal v pátek Hamáček na Facebook.

Předseda ČSSD Jan Hamáček většinou působí dojmem klidného muže. Posledních několik příspěvků na facebookovém profilu Tomia Okamury jej ale vyvedlo z míry natolik, že si rozhodl s šéfem SPD vyřídit účty přes sociální sítě.

"A dost! Už mě neustále dokola opakované lži Tomia Okamury totálně vytáčí," napsal Hamáček na svůj profil. "Díky vašim sprostým lžím desítky lidí píšou všude na internetu výhrůžky každému, na koho zrovna ukážete. Už jednou jste dokázali v SPD vytvořit z obyčejného důchodce odsouzeného teroristu. Kdo bude další?" dodal. Narážel na čin seniora Jaromíra Baldy, který předloni pokácel strom na vlakové koleje a následnou nehodu plánoval svést na islamisty.

A dost! Už mě neustále dokola opakované lži Tomia Okamury totálně vytáčí. Tomio Okamuro, můžete konečně přestat lhát? Neznáte základy slušného chování, tak vás na ně musím upozornit já! Díky vašim sprostým lžím desítky lidí píšou všude na internetu výhrůžky každému, na koho zrovna ukážete. Sakra, kde je vaše dno? Co všechno jste ochoten ještě udělat pro hlasy? Už jednou jste dokázali v SPD vytvořit z obyčejného důchodce odsouzeného teroristu. Kdo bude další? Abych uvedl vše na pravou míru. Případ znásilnění jsem samozřejmě odsoudil a nyní je ve vyšetřování. Právo poskytovat informace si vyhradil státní zástupce. Jako ministr vnitra mohu říct, že byl pachatel okamžitě po činu dopaden, je ve vazbě a čeká na soud. Předpokládám, že si odpyká odpovídající trest. Jako člověk ale říkám, že to, co se stalo, je strašné. A je mi to hrozně líto. Tomio Okamura na své FB stránce vystavil mediálnímu lynči novinářku, která dělala svou práci a kladla mu dotazy. Pokud na to máte žaludek, tak si to otevřete a uvidíte, co tam lidé píšou. Přečtěte si, co redaktorce přejí, aby se jí stalo. Je to naprosto nechutné. Bezpečnostní složky dělají maximum, aby zůstala ČR bezpečnou zemí. Tomio Okamura ale pořád mluví o kontrole hranic. Věřte, že jediný způsob, jak zabránit, aby se člověk do země nedostal, je zavést kompletní kontrolu hranic, zrušit schengenský systém a každému, kdo bude překračovat českou hranici, kontrolovat občanky či pasy. Je evidentní, že to je věc, která v současné době není možná, není ve schopnostech našich bezpečnostních složek a není to ani v zájmu ČR. Škody, které by z toho vznikly, by byly obrovské. Přečetl jsem si na FB pana Okamury. O dva statusy níže je tam útok na Ministerstvo vnitra. Jak nejsme schopni zajistit bezpečnost. Operuje se tam s pojmem „cizinci někoho zmlátili v metru, nejsme bezpečná země“. Já jsem si dal tu práci a nechal si případ dohledat. Byli jsme vyzýváni, abychom zase zajistili kontrolu hranic. Jednalo se o dva občany Slovenské republiky, kteří zaútočili v metru na občana České republiky. Strážníci Městské policie okamžitě zasáhli a věc vyřešili. Byl jsem vyzýván, abych přijal opatření a zabránil vstupu cizinců do ČR. To tedy znamená, že máme snad postavit dráty na česko-slovenských hranicích...?

Zveřejnil(a) Jan Hamáček dne 21. June 2019

Okamura ministra vnitra v posledních dnech několikrát ostře kritizoval za nedostatečné řešení případu ze středy, kdy africký migrant vyhoštěný z Německa znásilnil nezletilou dívku z Terezína. Hamáček uvedl, že trestní řízení s pachatelem probíhá tak, jak má. "Jako ministr vnitra mohu říct, že byl pachatel okamžitě po činu dopaden, je ve vazbě a čeká na soud. Předpokládám, že si odpyká odpovídající trest," napsal.

Hamáček ale Okamurovi vytkl i prohlášení, která se netýkala přímo jeho osoby. Chování šéfa SPD v kauze nenávistných komentářů vůči redaktorce Českého rozhlasu například označil za "mediální lynč". "Pokud na to máte žaludek, tak si to otevřete a uvidíte, co tam lidé píšou," uvedl v odkazu na komentáře pod příspěvkem, ve kterých někteří lidé vyzývají mimo jiné ke znásilnění redaktorky. Hamáček již ve čtvrtek označil diskusi pod příspěvkem za "odpornou".

To snad máme postavit dráty na hranice se Slovenskem?

Šéf sociálních demokratů také Okamurovi vyčetl několik dalších zavádějících tvrzení, na které narazil na jeho facebookovém profilu. Například v příspěvku ze čtvrtka. "Na ulici není bezpečno. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se ale pořád snaží tvrdit opak, aby zakryl vládní neschopnost," napsal Okamura a přiložil fotografii z nedávného případu, kdy dva cizinci v metru napadli a zmlátili náhodného kolemjdoucího. Místopředseda sněmovny vyzval Hamáčka, aby v reakci na incident zpřísnil ochranu hranic.

"Já jsem si dal tu práci a nechal si případ dohledat," uvedl Hamáček s tím, že se jednalo o dva Slováky. "Byl jsem vyzýván, abych přijal opatření a zabránil vstupu cizinců do ČR. To tedy znamená, že máme snad postavit dráty na česko-slovenských hranicích?" uzavřel své prohlášení.

Pořád dokola. Na ulici není bezpečno. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se ale pořád snaží tvrdit opak, aby zakryl vládní neschopnost. Nejnověji dva cizinci ve věku 21 a 29 let napadli náhodného cestujícího v metru v Praze na Opatově. Zasáhnout museli strážníci. Cizinci si přišli vybít agresivitu do vestibulu metra. Nejprve obtěžovali kolemjdoucí a dělali nepořádek. Poté si vyhlédli v davu jednoho náhodného cestujícího, kterého pak napadli. Muž se jejich útokům několik minut sám bránil. Cizinci do něj kopali a mlátili ho pěstmi, a navíc měli být ozbrojeni nožem. Po přivolání hlídky policie cizince nezastavila ani pouta na rukou a napadenému stále verbálně vyhrožovali fyzickou likvidací. Přivolaní záchranáři ošetřili napadenému krvácivá zranění. Cizince pak strážníci převezli na služebnu. Jaké máte zkušenosti s kriminalitou Vy? Cítíte se v Praze či jinde bezpečně? Okradli Vás někdy kapsáři? Obtěžoval Vás někdy někdo? Bojíte se večer pouštět děti samotné ven? Napište mi do komentářů. Přeji hezký den Více k případu zde: http://tydenikpolicie.cz/dva-cizinci-napadli-muze-v-metru-na-opatove-zasahnout-museli-straznici/

Zveřejnil(a) Tomio Okamura - SPD dne 20. June 2019

Pro Okamurovo odvolání by bylo šest stran

O pokusu odvolat Okamuru z postu místopředsedy sněmovny už jednají například lidovci a starostové. Vadí jim, jak se šéf krajně pravicové SPD vyjadřuje na sociálních sítích. Ve svých příznivcích tím podle nich podněcuje nesnášenlivost. 

"To, že Tomio Okamura nikdy nedorostl do jedné z nejvyšších ústavních funkcí v zemi, je jednoznačné. A podněcování nenávisti, které vede k vyhrožování novinářce fyzickým násilím, je jeho přímou zodpovědností," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

V případě, že by se lidovcům a starostům podařilo hlasování o nedůvěře vyvolat, měli by pravděpodobně podporu nejen pirátů, TOP 09 a ODS, ale také vládních sociálních demokratů Jana Hamáčka. I přesto by ale proti bloku ANO, KSČM a SPD neměli dost hlasů.

Okamura se stal místopředsedou sněmovny po volbách v roce 2017 hlavně díky hlasům SPD spolu s KSČM a ANO.

Rakušan: Okamuru jsme už chtěli odvolat. Bartoš: Zaděláváme si na dalšího pana Baldu

Bartoš: Není v pořádku, že místopředseda sněmovny nenávistné komentáře přímo vyvolává, když čtete reakce lidí, zaděláváme si na dalšího pana Baldu | Video: Daniela Drtinová |  03:11

autoři: Tomáš Klézl, Kateřina Frouzová | 21. 6. 2019 14:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama