Foto: Halekání na české ženy nebudeme akceptovat. Ministr Chovanec na razii proti cizincům

Foto: Halekání na české ženy nebudeme akceptovat. Ministr Chovanec na razii proti cizincům
Za velkého zájmu novinářů se na krajském úřadě v Plzni konala tisková konference.
Policejní prezident, primátor, ministr vnitra, hejtman i krajský policejní ředitel. Všichni se tu sešli kvůli asi 1600 zahraničním dělníkům pracujícím v Plzni.
"Jen za minulý víkend policisté v Plzni řešili cizince, který se krumpáčem páčil do automobilu, další se rvali s městskými strážníky před ubytovnou a dva další se pokoušeli znásilnit ženu."
Hejtman Josef Bernard z ČSSD: "Kraj přichází o 27 tisíc korun na daních za každého nepřihlášeného cizince, neplatí sociální a zdravotní pojištění."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
6. 2. 2017 19:57
Ministr vnitra s policejním prezidentem sledovali razie na ubytovnách pro cizí dělníky v Plzni. Po uprchlících chce Milan Chovanec zatočit i s nimi. "O kampaň ČSSD před volbami rozhodně nejde," upozornil přítomné primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD).
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy