reklama
 
 

Guru Jára oddaluje vydání. Filipíny žádá o náboženský azyl

24. 7. 2015 8:24
Jaroslav Dobeš je momentálně ve filipínské vazbě, kde čeká na deportaci do České republiky. Žádostí o náboženský azyl teď oddálil své vydání.

Zlín – Jaroslav Dobeš známý jako "guru Jára", který je stíhán za znásilnění a jako uprchlého jej zadržela policie na Filipínách, tam chce získat náboženský azyl, píše Mladá fronta Dnes.

Dobeš je i se svou pomocnicí Barborou Pláškovou nyní na Filipínách ve vazbě. Ministerstvo zahraničí deníku potvrdilo, že Dobeš s Pláškovou zažádali o status uprchlíka, který nezískali. Tím, že se proti zamítnutí odvolali, mají ještě šanci a oddalují tím i svoji deportaci. "Přesnou dobu takového prodloužení můžeme jenom odhadovat, ale neměla by být delší než měsíc," uvedla mluvčí ministerstva Michaela Lagronová.

Dobeš, zakladatel esoterické školy Poetrie, podle obžaloby ženy a dívky na různých seminářích takzvaně "odháčkovával". Tvrdil, že všemožné problémy žen jsou způsobeny háčky, které v nich zanechali dřívější sexuální partneři a které jim prý znemožňovaly žít plnohodnotný život. "Guru Jára" pak tyto takzvané háčky sexuálním aktem údajně uvolňoval.

Dobeš s Pláškovou žádají o náboženský azyl, protože jsou přesvědčeni, že "odháčkováním" neporušili žádné zákony, podle nich jde o tradiční tantrickou duchovní metodu, běžnou v některých zemích.

Zlínský soud Dobeše potrestal za znásilňování deseti lety vězení, Plášková dostala 9,5 roku. Olomoucký vrchní soud rozsudek zrušil, případ znovu projedná zlínský krajský soud.

autor: ČTK | 24. 7. 2015 8:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama