Grossův nákup akcií zajímá protikorupční policii

sim
27. 9. 2007 7:10
Kriminalisty zajímají majetkové poměry expremiéra
Stanislav Gross
Stanislav Gross | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - O bývalého premiéra a šéfa ČSSD Stanislava Grosse se znovu zajímá protikorupční policie.

Detektivové začali prošetřovat, jakým způsobem získal akcie společnosti Moravia Energo v tržní hodnotě odhadované až na 300 milionů korun.

"Věc jsme začali šetřit z vlastní iniciativy," uvedla pro deník Právo mluvčí protikorupční policie Veronika Dumková. Policisté se podle ní zabývají majetkovými poměry Grosse.

Na něj už podal trestní oznámení Jiří Jehlička, provozovatel internetového Centrálního registru dlužníků (CERD) a protikorupční linky. Jeho podnět však zatím Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality nedostal.

Bývalý premiér Stanislav Gross na sobě podezření, že investoval do akcií černé peníze, nechává záměrně - transakci nyní osvětlit nehodlá.

"Opravdu si nedovolím ohrozit z našeho pohledu důležitý obchod tím, že poruším závazky mlčenlivosti, které jsem převzal, jen proto, že si někteří novináři nepřipustí myšlenku, že bych mohl realizovat velký a čistý obchod," sdělil Gross Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy