Grossův nákup akcií zajímá protikorupční policii

sim
27. 9. 2007 7:10
Kriminalisty zajímají majetkové poměry expremiéra
Stanislav Gross
Stanislav Gross | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - O bývalého premiéra a šéfa ČSSD Stanislava Grosse se znovu zajímá protikorupční policie.

Detektivové začali prošetřovat, jakým způsobem získal akcie společnosti Moravia Energo v tržní hodnotě odhadované až na 300 milionů korun.

"Věc jsme začali šetřit z vlastní iniciativy," uvedla pro deník Právo mluvčí protikorupční policie Veronika Dumková. Policisté se podle ní zabývají majetkovými poměry Grosse.

Na něj už podal trestní oznámení Jiří Jehlička, provozovatel internetového Centrálního registru dlužníků (CERD) a protikorupční linky. Jeho podnět však zatím Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality nedostal.

Bývalý premiér Stanislav Gross na sobě podezření, že investoval do akcií černé peníze, nechává záměrně - transakci nyní osvětlit nehodlá.

"Opravdu si nedovolím ohrozit z našeho pohledu důležitý obchod tím, že poruším závazky mlčenlivosti, které jsem převzal, jen proto, že si někteří novináři nepřipustí myšlenku, že bych mohl realizovat velký a čistý obchod," sdělil Gross Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Při nehodě autobusu s poutníky v Saúdské Arábii zemřelo nejméně 35 lidí

Nejméně pětatřicet mrtvých a čtyři zraněné si ve středu vyžádala dopravní nehoda v saúdskoarabské provincii Medína. Informoval o tom podle agentury Reuters policejní mluvčí s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie a asijských zemí. Zpravodajský web Arab News uvedl, že nehoda se stala, když se osobní auto střetlo s autobusem s muslimskými poutníky asi 170 kilometrů od města Medína. Web zároveň zveřejnil fotografii hořícího autobusu. Policie uvedla, že incident nadále vyšetřuje a bližší podrobnosti o totožnosti obětí neposkytla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy