Gross prodal byt, který ho stál kariéru. Za 6 milionů

Domácí Domácí
24. 7. 2012 12:00
Stočtyřicetimetrový apartmán s bazénem koupil Milan Bartoloměj z ČSSD
Stanislav Gross.
Stanislav Gross. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Bývalý premiér Stanislav Gross prodal svůj byt na Barrandově. Podle deníku Blesk za něj dostal 6 milionů korun a kupcem je člen ČSSD Milan Bartoloměj.

Potvrdily se tak informace deníku Insider, který na to, že je byt k mání, již dříve upozornil.

Stočtyřicetimetrový apartmán s bazénkem stál Grosse v roce 2005 post premiéra a tato aféra současně ukončila celou jeho politickou kariéru.

Pro prodej mluvil i fakt, že Gross s rodinou už byt dlouho nevyužívá. Nedaleko něj, v Prokopském údolí, mu sice patří usedlost, již koupil před lety za cca 50 milionů korun, Grossovi se však před několika měsíci přestěhovali do nově postaveného domu ve Slivenci, ležícím takříkajíc přes ulici od Barrandova.

Gross nebyl jediný z politiků, kdo se dostal do úzkých kvůli rodinnému majetku. Připomeňme třeba Miroslava Kalouska či Vlastimila Tlustého.

Na rozdíl od nich ale Gross situaci neustál a kauza ho stála kariéru. Krátce poté, co se stáhl do ústraní, však expremiér podnikl několik obchodů s akciemi, díky nimž má už otázku financí do smrti vyřešenou.

Policie sice prověřovala, zda obchody neproběhly jen naoko, aby legalizovaly špinavé peníze, neprokázala však nic, takže Grossovy transakce jednou provždy posvětila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy