Gripeny obrazem: Co nakoupila česká armáda?

Foto: Pavel Baroch, Aktuálně.cz
12. 10. 2007 15:47

Objektiv novinářského fotoaparátu právě míří do nitra ještě nedokončené stíhačky Gripen, když prst nad spouští zastaví důrazný hlas: "No foto!" Průvodkyně továrnu v Linköpingu, kde se montovaly gripeny i pro českou armádu, právě zakázala vyfotit místo uvnitř stíhačky, kde je podle výrobce - firmy Saab, unikátním způsobem uchycen motor letounu. Firma tvrdí, že díky tomuto systému mohou technici v případě potřeby vyměnit motor tak rychle jako u žádné jiné stíhačky.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy