Gripeny: ČSSD dala ruce pryč od Kavana

Red Dom
28. 2. 2007 14:09
Praha - ČSSD se distancovala od prohlášení svého člena exministra Jana Kavana, že věděl o možné korupci v kaze Gripen.
Jan Kavan
Jan Kavan | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Kavan v dokumentu švédské televize SvT otevřeně hovořil o rozsáhlé korupci, kterou si dva zástupci britského koncernu BAE Systems měli zajišťovat přízeň českých politiků a státních úředníků pro své letouny.

Sama sociální demokracie o korupčních praktikách podle svých slov nevěděla.

Foto: Ondřej Besperát

"V této souvislosti vyjadřujeme značné zklamání nad tím, že pan Kavan nesdělil tyto informace orgánům činným v trestním řízení již v době rozhodování o této otázce. Považujeme to za pouze těžko omluvitelnou politickou chybu. V každém případě by tak měl učinit naprosto neprodleně v současné době," píše se v oficiální prohlášení sociální demokracie.

Kavan rovněž v dokumentu naznačil, že je schopen ovlivnit jednání policie v této věci.

Za absolutně nepřijatelné považujeme vyjádření pana Jana Kavana, podle kterého připustil možnost ovlivnění policejního vyšetřování.

ČSSD Kavana vyzvala, aby s informacemi o možné korupci ihned kontaktoval policii.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy