Gripeny: ČSSD dala ruce pryč od Kavana

Red Dom
28. 2. 2007 14:09
Praha - ČSSD se distancovala od prohlášení svého člena exministra Jana Kavana, že věděl o možné korupci v kaze Gripen.
Jan Kavan
Jan Kavan | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Kavan v dokumentu švédské televize SvT otevřeně hovořil o rozsáhlé korupci, kterou si dva zástupci britského koncernu BAE Systems měli zajišťovat přízeň českých politiků a státních úředníků pro své letouny.

Sama sociální demokracie o korupčních praktikách podle svých slov nevěděla.

Foto: Ondřej Besperát

"V této souvislosti vyjadřujeme značné zklamání nad tím, že pan Kavan nesdělil tyto informace orgánům činným v trestním řízení již v době rozhodování o této otázce. Považujeme to za pouze těžko omluvitelnou politickou chybu. V každém případě by tak měl učinit naprosto neprodleně v současné době," píše se v oficiální prohlášení sociální demokracie.

Kavan rovněž v dokumentu naznačil, že je schopen ovlivnit jednání policie v této věci.

Za absolutně nepřijatelné považujeme vyjádření pana Jana Kavana, podle kterého připustil možnost ovlivnění policejního vyšetřování.

ČSSD Kavana vyzvala, aby s informacemi o možné korupci ihned kontaktoval policii.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy