Babiš se Zemanem proberou kauzu Huawei. Připomeňte si, co se dosud v případu odehrálo

Václav Junek
28. 1. 2019 15:49
Premiér Andrej Babiš se v pondělí v podvečer sešel s hlavou státu Milošem Zemanem na zámku v Lánech. Na programu jejich setkání by kromě přípravy pravidelné schůzky ústavních činitelů k zahraniční politice mohlo být i jednání o kauze Huawei. Zeman sám avizoval, že by situaci kolem bezpečnostního varování před technologiemi čínských firem Huawei a ZTE rád prokonzultoval s premiérem. Připomeňte si, jak se česká linka kauzy Huawei vyvíjela.
Foto: Reuters

Prosincové varování NÚKIB a BIS

Loni v prosinci upozornil na bezpečnostní rizika plynoucí z užívání hardwaru a softwaru firem Huawei Technologies a ZTE Corporation Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Varování se objevilo i ve výroční zprávě BIS za rok 2017. Firma Huawei nařčení odmítla a vyzvala k předložení důkazů.

Techniku Huawei podle serveru HlídacíPes.org používají některé vládní instituce, armáda, policejní prezidium, Státní úřad pro jadernou bezpečnost, ale i Pražský hrad. Nejedná se jen o mobilní telefony, ale i o servery, síťové prvky a další informační technologie. Více zde.

 

Právě se děje

Další zprávy