Girstl z kauzy ProMoPro půjde na pět let do vězení, státu musí vyplatit 29 milionů

ČTK ČTK
1. 2. 2017 11:23
Podnikatel Pavel Girstl obžalovaný v kauze ProMoPro si odpyká pět let vězení a státu musí vydat 28,8 milionu korun, o něž se bezdůvodně obohatil. Trest mu pravomocně potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl podnikatelovo odvolání. Girstl popíral, že by se jako jeden ze subdodavatelů státní zakázky na zajištění audiovizuální techniky při českém předsednictví EU dopustil praní špinavých peněz. Vedle trestu odnětí svobody má navíc zakázáno vykonávat po dobu sedmi let funkce ve statutárních orgánech obchodních společností a družstev. Podle Girstla je celý proces veden tak, aby byla naplněna politická objednávka.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 4 minutami

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

před 26 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 34 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy