Prymula jako jedenáctý do party? Projděte si, kdo patří mezi zmocněnce Babišovy vlády

Prymula jako jedenáctý do party? Projděte si, kdo patří mezi zmocněnce Babišovy vlády
Helena Válková je od května 2019 zmocněnkyní vlády pro lidská práva. Bývalá ministryně spravedlnosti zároveň působí jako místopředsedkyně Rady vlády pro lidská práva, Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, Rady vlády pro národnostní menšiny, Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením a Rady vlády pro rovnost žen a mužů.
Od února 2019 zastává post vládního zmocněnce pro jadernou energetiku bývalý šéf ČEZu Jaroslav Míl.
Vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla. Je předsedou Rady vlády pro informační společnost a v projektu Digitální Česko má na starosti eGovernment.
Zmocněncem pro sport se stal v březnu 2018 bývalý hokejový brankář Milan Hnilička. Úspěšný hokejista je zároveň poslancem za hnutí ANO a předsedou Národní sportovní agentury.
Foto: Jakub Plíhal
Martina Heroldová Martina Heroldová
21. 5. 2020 14:12
Premiér Andrej Babiš nabídl náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi post vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Jaké další zmocněnce česká vláda má a jaké záležitosti mají na starosti? Jejich přehled přinášíme v galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy