Prymula jako jedenáctý do party? Projděte si, kdo patří mezi zmocněnce Babišovy vlády

Prymula jako jedenáctý do party? Projděte si, kdo patří mezi zmocněnce Babišovy vlády
Helena Válková je od května 2019 zmocněnkyní vlády pro lidská práva. Bývalá ministryně spravedlnosti zároveň působí jako místopředsedkyně Rady vlády pro lidská práva, Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, Rady vlády pro národnostní menšiny, Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením a Rady vlády pro rovnost žen a mužů.
Od února 2019 zastává post vládního zmocněnce pro jadernou energetiku bývalý šéf ČEZu Jaroslav Míl.
Vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla. Je předsedou Rady vlády pro informační společnost a v projektu Digitální Česko má na starosti eGovernment.
Zmocněncem pro sport se stal v březnu 2018 bývalý hokejový brankář Milan Hnilička. Úspěšný hokejista je zároveň poslancem za hnutí ANO a předsedou Národní sportovní agentury.
Foto: Jakub Plíhal
Martina Heroldová Martina Heroldová
21. 5. 2020 14:12
Premiér Andrej Babiš nabídl náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi post vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Jaké další zmocněnce česká vláda má a jaké záležitosti mají na starosti? Jejich přehled přinášíme v galerii.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Sprinterka Pírková skončila místo semifinále HME na ošetřovně

Sprinterka Marcela Pírková na halovém mistrovství Evropy v Toruni díky vyrovnanému osobnímu rekordu 7,34 sekundy postoupila do semifinále šedesátky, ale na jeho start se nepostaví. Bezprostředně za cílem rozběhu totiž spadla a zranila se. Místo přípravy na semifinále zamířila na ošetřovnu a na hotel.

Ve vyrovnaném pátém rozběhu skončila pětadvacetiletá Češka šestá, ale byl to nejrychlejší ze všech pěti běhů, takže vedle čtyř přímo postupujících z něj prošly další tři závodnice na čas.

Pírková se z toho ale ani nestihla radovat. Těsně za cílovou čárou spadla, jen těžko se zvedla a kulhala. "Marcela si s největší pravděpodobností natrhla zadní stehenní sval. Chladíme, stáhli jsme to. Jde na ultrazvukové vyšetření na hotel. Sotva chodí, na běh to určitě není," řekla České televizi šéflékařka české reprezentace Karolína Velebová.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy