Fotosoutěž Tropy 2012: Vyhrála u vás romantika u vody

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
25. 6. 2012 18:56
Ve fotografické soutěži "Tropy 2012" jste mapovali probíhající vlnu veder v Česku
Vítězný snímek fotosoutěže
Vítězný snímek fotosoutěže | Foto: Denisa Sádecká

Redakce Aktuálně - V neděli jsme uzavřeli možnost hlasování ve fotografické soutěži "Tropy 2012", ve které jste mapovali právě probíhající vlnu veder v Česku. Hlasy jsou sečteny, vítěz je znám.

Nejvíce hlasů získal snímek "Letní podvečerní romantika u vody", pro který hlasovalo 223 čtenářů. Do redakce jej poslala Denisa Sádecká. Gratulujeme k vítězství i k peněžité odměně 1000 Kč! Redakce Aktuálně.cz bude šťastnou vítězku kontaktovat.

Děkujeme též všem, kteří se zapojili do nového projektu s pracovním názvem "Dokumentujeme.cz", jehož smyslem je dát na našich stránkách větší prostor vám, čtenářům Aktuálně.cz, a přitom pomocí obrazu ukázat, jak žijeme v roce 2012.

Redakce Aktuálně.cz přeje krásné léto.

Zde si můžete prohlédnout snímky, které jste nám do soutěže poslali:


 

Právě se děje

před 48 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy