Fotosoutěž: Rostou! Váš nejlepší houbařský úspěch?

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 7. 2012 17:14
Pošlete nám snímek vašeho letošního nejlepšího úlovku při sbírání hub

Vážení čtenáři, červencové přeháňky, jež doprovázelo celkem teplé počasí, začaly přát houbařům. Deště nám sice lehce zkazily prázdninové období, ale zato houbám přišlo vlhko vhod. V lesích je tak možné potkat řadu hledačů a sběračů, kteří propadli vášni najít kozáka, masáka, hříbky, křemenáče, bedly nebo třeba babky.

Podělte se s námi o radost z vašich letošních houbařských zážitků a pošlete nám snímek vašeho nejlepšího úlovku. Vaše zaslané fotografie zveřejníme a čtenáři budou moci hlasovat o nejlepší houbařský úlovek sezony.

Snímky zasílejte do 3. srpna na e-mailovou adresu [email protected] Vítěze hlasování odměníme velkoformátovou fotografií od zpravodajské agentury Reuters.

Zapojte se do projektu s pracovním názvem "Dokumentujeme.cz", jehož smyslem je dát na našich stránkách větší prostor vám, čtenářům Aktuálně.cz, a přitom pomocí obrazu ukázat, jak žijeme.

Vaše redakce Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 4 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy