Fotoreportáž: Neprojdou! Tak česká policie a armáda nacvičovaly ostrahu hranic

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
30. 9. 2015 18:00
Cvičení policie a armády proběhlo ve středu na hranicích s Rakouskem. V akci bylo 500 policistů a 300 vojáků. Podle ministrů vnitra Milana Chovance a ministra obrany Martina Stropnického potvrdilo schopnost obou složek přesunout se ze svých útvarů na státní hranici. I když požadovaného času pěti hodin od rozhodnutí vlády dosaženo nebylo.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy