Obrazem: Ivana Ferdinandová v akci. U tyče zatančila i na oslavě svých padesátin

Ivana Ferdinandová na mistrovství světa v Montrealu.
Mistrovství světa v Montrealu se konalo v říjnu letošního roku.
V sestavě měla česká tanečnice i prvek, který se jmenuje machine gun, tedy kulomet.
Prvek chopstick. "Bohužel jsem nevytáhla zadní nohu tak, jak bych měla, a prvek mi neuznali," říká Ferdinandová.
Svou mistrovskou sestavu Češka zakončila takzvaným kartáčkem.
23. 11. 2019 17:05
Sportu se jednapadesátiletá knihovnice Ivana Ferdinandová věnovala od dětství. S pole dance ale začala až ve svých 44 letech poté, co se vážně zranila při pádu ze schodů. Na mistrovství světa v kanadském Montrealu letos získala bronzovou medaili. "Když uspěju na soutěži, je to opojné, patří mi svět. Nic není nemožné, letím na vlně štěstí," říká tanečnice. Podívejte se na ni v akci.

před 5 hodinami

Tampa porazila Floridu i potřetí, Palát nahrál na vítězný gól

Hokejisté Tampy Bay zvládli v 2. kole play off NHL s Floridou i třetí zápas a po vítězství 5:1 je dělí jedna výhra od postupu do finále Východní konference. Útočník Ondřej Palát si v dresu Lightning, kteří útočí na třetí zisk Stanley Cupu za sebou, připsal asistenci u vítězného gólu.

Palát se podílel ve 23. minutě za stavu 1:1 na brance Slováka Erika Černáka. Český útočník poslal puk od pravého mantinelu, Ross Colton ho jemně tečoval a Černák krásně vymetl levý horní roh branky Sergeje Bobrovského. Třetí gól vstřelil ve 31. minutě kapitán Tampy Steven Stamkos, jenž se v závěru stejně jako Nikita Kučerov trefil do prázdné branky při power play Panthers.

Z výhry se v dresu domácího mužstva radoval i obránce Jan Rutta. Florida s jiným českým zadákem Radkem Gudasem je po zisku Prezidentovy trofeje za vítězství v základní části na hraně vyřazení. Série může skončit úterý ve čtvrtém duelu, jenž se bude hrát opět na ledě úřadujících šampionů Stanley Cupu.