Foto: Zeman na poslední cestě. Na Ústecku ho vítaly děti s vlajkami i kluk na vozíku

Foto: Zeman na poslední cestě. Na Ústecku ho vítaly děti s vlajkami i kluk na vozíku
Miloš Zeman vyrazil na svou pravděpodobně poslední cestu z Hradu do regionů. Na dvoudenní návštěvu přijel do Ústeckého kraje.
My byli u toho, když zavítal do třísetpadesátihlavé obce Lukavec u Litoměřic.
Ještě předtím ale zajel za zaměstanci do firmy Chemotex v Děčíně, kde už pro něj byla připravená hala, stůl...
I dary z výrobních linek.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
18. 10. 2022 20:18
Miloš Zeman na své poslední cestě z Hradu do regionů zavítal do Ústeckého kraje. Konkrétně dorazil do malé obce Lukavec u Litoměřic. Zde ho čekalo několik desítek místních, pro které to byla druhá prezidentská návštěva obce. Kdysi do obce přijel komunistický prezident Ludvík Svoboda. Zemana zde uvítaly děti ze školky s vlaječkami, poté se prezident vyfotil i s chlapcem na vozíku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Stržená trolej přerušila provoz tramvají v Holešovicích

Porucha trakčního vedení přerušila v Praze kolem 21:30 provoz tramvají mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Provoz je ale omezen téměř v celých Holešovicích. Podle webu dopravního podniku by provoz pěti tramvajových linek mohl být v postiženém úseku obnoven zhruba hodinu po půlnoci.

Poruchu na troleji způsobil podle dopravního podniku nadměrný náklad. "Náhradní doprava není zavedena z důvodu neprůjezdnosti úseku," uvedl dopravce. Zároveň vyzval cestující, aby využili linku metra C do stanice Vltavská.

Tramvaje linek 1, 6, 17, 25 a 36 jezdí odklonem. Linky 1, 6 a 25 jsou odkloněny přes Těšnov a Invalidovnu, linka 17 přes Karlín a dále na Palmovku a Vychovatelnu. Linka 36 jezdí přes Florenc, Invalidovnu, Palmovku a Vychovatelnu.

před 6 hodinami

Dubovská se poprvé v sezoně nevešla do dvacítky

Lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu v americkém Killingtonu dvaadvacátou příčku a poprvé v této sezoně Světového poháru se nevešla do první dvacítky. První výhru ve slalomu v elitním seriálu mohla oslavit Švýcarka Wendy Holdenerová, která byla před dnešním závodem už třicetkrát na stupních vítězů, ale nikdy nezvítězila. Tentokrát se podělila o první příčku se Švédkou Annou Swennovou Larssonovou, pro niž to byla rovněž vítězná slalomová premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy