Foto: Soukromá zoo se bojí o přežití. Ve sbírce jí lidé přispěli už čtvrt milionu

Foto: Soukromá zoo se bojí o přežití. Ve sbírce jí lidé přispěli už čtvrt milionu
Lidé, kde jste?
Jsme v soukromém Zooparku Zájezd u Kladna, kde chovají přes sto druhů zvířat.
Stejně jako všechny ostatní zoo i zde jsou už v součtu skoro sedm měsíců z rozhodnutí vlády zavření. "V tuhle chvíli jsme ve ztrátě za tu dobu přes tři miliony, což je pro tak malou zoo, jako jsme my, s rozpočtem kolem sedmi nebo osmi milionů za rok, dost zásadní," říká vedoucí vzdělávání Daniel Koleška.
Kromě chovu zvířat se tu specializují i na výchovu dětí, na osvětu a vzdělávání. Proto zde ostatně chovají i v Česku běžná zvířata, jako jsou kozy nebo prý nesmírně oblíbené veverky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
27. 3. 2021 12:24
"Kdyby se letos zoo neotevřely, měli bychom už skutečně vážné potíže. Už teď jsme na pokraji finančního a psychického zhroucení," říká šéf vzdělávání Zooparku Zájezd u Kladna Daniel Koleška. Zdejší zaměstnanci si dobrovolně snížili mzdy, aby pomohli soukromé zoo přežít. V běžící veřejné sbírce lidé zahradě přispěli už přes čtvrt milionu korun. Přesto se už zoo musela vzdát jednoho druhu zvířat.
 

Právě se děje

před 20 minutami

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy