Fotky: Byl tu Casanova i pobočka koncentráku, okolí okusují rypadla. Barokní klenot čeká na záchranu

Těsně nad propastí. Pojďte se projít po zámku s neopakovatelným osudem i výhledem.
Nejznámější a nejpůsobivější výhled na barokní památku Jezeří. I s židličkami, jako ve škole.
Z kopce nad zámkem je to svým způsobem velmi poučný pohled do minulosti i přítomnosti zároveň.
Letos se Jezeří znovu otevírá veřejnosti, již podvaadvacáté.
Prošli jsme jej spolu s kastelánkou Hanou Krejčovou a navštívili jsme i místa, kam se běžný návštěvník během hodinového okruhu nedostane.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
1. 3. 2017 17:47
Pojďte se spolu s námi projít po barokním zámku Jezeří na Mostecku, který se kdysi tyčil nad jezerem a pastvinami, zatímco dnes je vůkol pouze lom a do oken zní rachot rypadel. Dříve se z nich přitom například linuly i melodie z premiéry třetí Beethovenovy symfonie Eroica. Letos se zatím stále velmi zchátralý barokní klenot podvaadvacáté otevírá veřejnosti. To je nepochybně úspěch, když ještě před pár desítkami let hrozilo jeho stržení.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Kanonýr Werner z Lipska je prý na odchodu do Chelsea

Útočník Timo Werner je údajně blízko odchodu z Lipska do Chelsea. Londýnský klub už podle médií souhlasil s tím, že využije výstupní klauzuli ve smlouvě čtyřiadvacetiletého fotbalisty a zaplatí za něj 60 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun).

Werner v minulosti působil ve Stuttgartu a do Lipska přišel před čtyřmi lety. V probíhající sezoně dal za saský celek ve všech soutěžích 31 branek a pomohl mu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V bundeslize je Werner s 25 góly druhým nejlepším střelcem a Lipsku, za které nastupuje i český reprezentant Patrik Schick, patří třetí místo.

Právě Schickovu budoucnost by mohl Wernerův odchod ovlivnit. Český útočník je v Lipsku na hostování z AS Řím a součástí dohody je i možnost přestupu za 29 milionů eur. Trenér Julian Nagelsmann ale prohlásil, že o přestupu by uvažoval v případě, že cena klesne na 20 milionů. Schick zatím v 18 bundesligových zápasech dal devět branek.

Další zprávy