Foto z Ostravy: Tak bydlí ti sociálně nejslabší z nás

Foto z Ostravy: Tak bydlí ti sociálně nejslabší z nás
Z iniciativy Kumara Vishwanathana ve spolupráci státu, města, nadací i neziskových nestátních organizací se postavilo třicet domků za pětašedesát milionů korun.
Vedle sebe tu žijí rodiny romské i české. Za jedenáct let odešlo osm rodin, hlavně kvůli neschopnosti platit za služby.
 Idylka. Kdo nemusí, stěhovat se odtud nechce. O bydlení je velký zájem. Vesničku provozuje charita Ostravsko-Opavské diecéze.
 I Ludvík Novák si tu bydlení pochvaluje. Po roce se vrátil z Anglie a nastěhoval se k neteři.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
27. 8. 2013 14:20
Vesnička soužití. Projekt podporovaného bydlení pro třicet rodin z vytopeného Hrušova funguje už jedenáct let.

Ostrava - Rozdávat ryby nemá smysl, lepší je naučit ryby chytat. Sri Kumar Vishwanathan, sociální vizionář, po patnácti letech sociální práce mezi ostravskými Romy už ví, že ani to nestačí. "Musíme je taky pustit k rybníku", říká.

Zde jsou příklady, jak lze zajistit důstojné bydlení pro sociálně nejslabší skupiny obyvatel.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy