Foto: Zde zjišťují, jestli jste pozitivní. Prošli jsme PCR laboratoř s novými testy

Foto: Zde zjišťují, jestli jste pozitivní. Prošli jsme PCR laboratoř s novými testy
Vcházíme do laboratoří firmy Diana Biotechnologies, která sídlí na rozhraní Braníka a Krče v Praze 4.
Jsme na místě, kde laboranti a laborantky měří vzorky PCR testů. Firma vyvinula jejich novou generaci. Jmenují se Guardiana a mají být jednak přesnější a pak také díky automatizaci vhodnější pro rychlejší vyhodnocení.
Pokud čekáte, že moderní laboratoře sídlí ve speciální prosklené hi-tech budově, realita je o mnoho prostší. Právě zde, v jednom z pater panelového domu bývalé polikliniky v Praze, sídlí PCR laboratoř zpracovávající tisíce vzorků denně.
Jak to tedy vypadá v praxi, co se s odebraným vzorkem slin stane?
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal, Yuliia Makhinchuk
27. 11. 2021 7:00
Diana Biotechnologies, jejíž PCR testy využívá zhruba třetina odběrových míst v zemi, představila novou generaci přesných testů ze slin. Jmenují se Guardiana a umožňují automatizaci, díky níž je každá laboratoř schopna vyhodnotit až deset tisíc vzorků denně. „Testování na covid bude potřeba i příští rok. Potřebujeme budovat dostatečnou kapacitu PCR testování,“ míní zástupci firmy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Správkyně české Sberbank zahájila výběrové řízení na odkup firemních dluhopisů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová zahájila výběrové řízení na odkup korporátních dluhopisů z portfolia banky, která je v likvidaci. Předmětem nabídky je prodej tří korporátních dluhopisů v nominální hodnotě 730 milionů korun. Vypořádání prodeje očekává nejpozději do poloviny dubna 2023. Lužová o tom dnes informovala ČTK.

"Prodej korporátních dluhopisů v portfoliu Sberbank CZ je dalším krokem k získání finančních prostředků na vypořádání věřitelů banky ještě v letošním roce," uvedla Lužová.

K prodeji korporátních dluhopisů v portfoliu banky přistoupila správkyně v rámci procesu zpeněžení majetkové podstaty Sberbank CZ. Předmětem prodeje jsou dluhopisy Colt CZ Group SE v nominální hodnotě 380 milionů Kč, Czechoslovak Group v nominální hodnotě 100 milionů Kč a EPH Financing CZ v nominální hodnotě 250 000 Kč.

Potenciální zájemci o koupi dluhopisů nebo jen některého z nich musí vyjádřit svůj předběžný zájem o účast ve výběrovém řízení nejpozději do 10. března 2023 do 17:00. Na základě předběžného zájmu budou následně vyzváni k podání závazných nabídek na odkup jimi poptávaných dluhopisů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V krymském Sevastopolu hořela dělnická ubytovna, při požáru zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí zemřelo v noci na čtvrtek při požáru ubytovacího zařízení pro stavební dělníky ve městě Sevastopol na Ruskem anektovaném ukrajinském poloostrově Krym. Informovala o tom agentura RIA Novosti s odvoláním na záchranáře. Osud pěti dělníků je neznámý.

Požár vypukl v ubytovně z modulárních kontejnerů a objekt zcela shořel. Požářiště mělo podle místních úřadů plochu 200 metrů čtverečních.

"V současné době se dokončuje likvidace požáru a odklízejí se trosky," uvedla podle TASS sevastopolská prokuratura, která požár vyšetřuje. Podle ní obětí neštěstí se stali dělníci pracující na stavbě dálnice Tavrida, která má zajistit lepší spojení anektovaného poloostrova s Ruskem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy