Foto: Vřelé přivítání na Hodonínsku. Zeman dostal lavičku s věnováním, ve sklípku ochutnával víno

Foto: Vřelé přivítání na Hodonínsku. Zeman dostal lavičku s věnováním, ve sklípku ochutnával víno
První zastávkou druhého dne návštěvy byla Jihomoravská armaturka. Prezident Miloš Zeman vchází do hodonínské firmy vyrábějící vodní potrubí a hydranty.
Zeman ocenil historický vzhled hydrantů. Poté se odebral do vedlejší místnosti na jednání s vedením společnosti.
Prezident se dlouhodobě zaměřuje na podporu domácího průmyslu, a tak nemohla chybět ani beseda se zaměstnanci firmy.
Na debatu se Zemanem přišla přibližně třetina z téměř šesti stovek zaměstnanců společnosti.
Foto: Zbyněk Pecák
Jan Menšík
30. 5. 2017 22:08
Celý program prezidentské návštěvy byl i v úterý naplánován tak, aby zbytečně prezidenta neunavoval. Druhý den v Jihomoravském kraji zahájil prezident Miloš Zeman v Hodoníně, kde zamířil do firmy Jihomoravská armaturka. Poté se přesunul do vesnice Kozojídky, kde pohovořil s místními. Krátce po třetí hodině odpolední navštívil nedaleké Veselí nad Moravou a opět diskutoval s občany města.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brémy na úvod baráže doma remizovaly 0:0 s Heidenheimem

Fotbalisté Brém v úvodním zápase baráže o účast v německé lize remizovali 0:0 s Heidenheimem a nevyužili výhodu domácího prostředí. Za Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Odveta se hraje v pondělí.

Brémy v posledním bundesligovém kole deklasovaly Kolín nad Rýnem 6:1, ale třetí tým druhé ligy na svém stadionu přehrát nedokázaly. Domácí mužstvo navíc v 87. minutě oslabil kapitán a obránce Niklas Moisander, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Heidenheim si v závěrečné přesilovce vytvořil tlak i šance, ale Pavlenka udržel čisté konto. I tak Werderu dál hrozí první sestup po 40 letech.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - úvodní zápas:

Brémy - Heidenheim 0:0.

Odveta se hraje v pondělí.

před 2 hodinami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy