Foto: Vřelé přivítání na Hodonínsku. Zeman dostal lavičku s věnováním, ve sklípku ochutnával víno

Foto: Vřelé přivítání na Hodonínsku. Zeman dostal lavičku s věnováním, ve sklípku ochutnával víno
První zastávkou druhého dne návštěvy byla Jihomoravská armaturka. Prezident Miloš Zeman vchází do hodonínské firmy vyrábějící vodní potrubí a hydranty.
Zeman ocenil historický vzhled hydrantů. Poté se odebral do vedlejší místnosti na jednání s vedením společnosti.
Prezident se dlouhodobě zaměřuje na podporu domácího průmyslu, a tak nemohla chybět ani beseda se zaměstnanci firmy.
Na debatu se Zemanem přišla přibližně třetina z téměř šesti stovek zaměstnanců společnosti.
Foto: Zbyněk Pecák
Jan Menšík
30. 5. 2017 22:08
Celý program prezidentské návštěvy byl i v úterý naplánován tak, aby zbytečně prezidenta neunavoval. Druhý den v Jihomoravském kraji zahájil prezident Miloš Zeman v Hodoníně, kde zamířil do firmy Jihomoravská armaturka. Poté se přesunul do vesnice Kozojídky, kde pohovořil s místními. Krátce po třetí hodině odpolední navštívil nedaleké Veselí nad Moravou a opět diskutoval s občany města.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Premiér Babiš se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Dvořákem. Nemám teď s televizí žádný problém, tvrdí

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem. Po jednání vlády na dotaz novinářů odmítl, že by měl vliv na dění v Radě České televize, která je kritizována kvůli odvolání své dozorčí komise.

"Budu mít tento týden schůzku s panem Dvořákem, rád se něco dozvím. Určitě odmítám, že bych já mohl za to, že v ČT v nějaké radě se ptají na hospodaření, skutečně nemám," řekl. Poznamenal, že v poslední době nemá s tímto veřejnoprávním médiem "žádný problém". Prezident Miloš Zeman minulý týden uvedl, že ČT považuje za součást opozice, nikoliv za vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi. V rozhovoru pro Parlamentní listy řekl, že Dvořák by měl podle jeho přesvědčení skončit, rozhodnutí je ale v rukou Rady České televize. Dvořákovi vadí, že se Zeman snaží podkopávat důvěru v ČT.

Desítky osobností minulý týden podepsaly otevřený dopis premiérovi, ve kterém upozorňují na situaci v ČT. Vadí jim mimo jiné způsob odvolání dozorčí komise Rady ČT. Babiše vyzvaly, aby našel způsob jak zajistit podporu nezávislosti médií veřejné služby. Text podepsali umělci, vědci, duchovní či bývalí politici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy