Obrazem: Vozíčkáři by rádi cestovali vlakem důstojně a tam, co ostatní

Obrazem: Vozíčkáři by rádi cestovali vlakem důstojně a tam, co ostatní
Vozíčkáři se dnes vydali na pražské hlavní nádraží. Cílem ale nebylo cestovat vlakem.
Naopak. Cílem bylo upozornit na fakt, že tři čtvrtiny všech českých nástupišť a nádraží jsou stále, třicet let po revoluci, bariérové.
Hlavní nádraží ne, ale čím dále od Prahy, respektive od krajských měst, tím hůře.
"Když jedu do Písku za rodiči, tak musím do Strakonic. Tam pro mě musí rodiče přijet," vypráví jednu z mnoha zkušeností s nedostupností českých nádraží Kateřina Morozová.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
3. 3. 2020 16:16
Vozíčkáři by konečně rádi cestovali vlakem důstojně a tam, co ostatní. Tak uspořádali happening na hlavním nádraží, kterým chtějí upozornit na problém, že se podle nich na tři čtvrtiny nádraží v Česku nelze dostat bezbariérově. "Přitom je ideální doba to řešit, máme tu strukturální fondy a další věci," myslí si Erik Čipera, šéf sociální neziskové organizace Asistence, která za akcí stojí.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy