Obrazem: Vozíčkáři by rádi cestovali vlakem důstojně a tam, co ostatní

Obrazem: Vozíčkáři by rádi cestovali vlakem důstojně a tam, co ostatní
Vozíčkáři se dnes vydali na pražské hlavní nádraží. Cílem ale nebylo cestovat vlakem.
Naopak. Cílem bylo upozornit na fakt, že tři čtvrtiny všech českých nástupišť a nádraží jsou stále, třicet let po revoluci, bariérové.
Hlavní nádraží ne, ale čím dále od Prahy, respektive od krajských měst, tím hůře.
"Když jedu do Písku za rodiči, tak musím do Strakonic. Tam pro mě musí rodiče přijet," vypráví jednu z mnoha zkušeností s nedostupností českých nádraží Kateřina Morozová.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
3. 3. 2020 16:16
Vozíčkáři by konečně rádi cestovali vlakem důstojně a tam, co ostatní. Tak uspořádali happening na hlavním nádraží, kterým chtějí upozornit na problém, že se podle nich na tři čtvrtiny nádraží v Česku nelze dostat bezbariérově. "Přitom je ideální doba to řešit, máme tu strukturální fondy a další věci," myslí si Erik Čipera, šéf sociální neziskové organizace Asistence, která za akcí stojí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy