Fotoblog: V Česku je rekordní vedro a na Pražském hradě Vánoce. Malá voda tu stojí i stovku

Podívejte se, co s lidmi dělá vedro.
Do Prahy zavítalo extrémní teplo.
Nastává čas čekání na rozpálených zastávkách na ještě rozpálenější tramvaje a autobusy.
Muži opět získávají pocit, že nosit triko je přežitek.
Nutností se naopak stává doplňovat pitný režim.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 1. 8. 2017 23:55
Úterý bylo nejteplejším dnem letošního roku. Teploměry ukazovaly 37 stupňů ve stínu, lidé se chladili, jak se dalo. Zejména v ulicích Prahy nastala výheň. Jsou místa, kde se lze osvěžit, třeba na Pražském hradě to ale není. Někteří obchodníci zde šroubují ceny pití do neuvěřitelných výšin, za půl litru vody chtějí i sto korun. Přesvědčte se sami v galerii.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy